Pędził w terenie zabudowanym

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się 23-latek z gminy Księżpol, który wczoraj po godzinie 19:00 pędził pojazdem marki Peugeot w terenie zabudowanym z prędkością 136 km/h. Kierowca został zatrzymany w miejscowości Przymiarki w gminie Księżpol. Drugi kierowca jechał z prędkością 109 km/h przez tą samą miejscowość kilkanaście minut później. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy na trzy miesiące, zostali ukarani mandatem i punktami karnymi.

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się 23-latek z gminy Księżpol, który wczoraj po godzinie 19:00 pędził pojazdem marki Peugeot w terenie zabudowanym z prędkością 136 km/h. Kierowca został zatrzymany w miejscowości Przymiarki w gminie Księżpol. Drugi kierowca 37-latek z gminy Łukowa jechał skodą z prędkością 109 km/h przez tą samą miejscowość kilkanaście minut później. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów biłgorajskiej drogówki. Obaj kierujący stracili prawo jazdy na trzy miesiące, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych, które niosą za sobą największe żniwo ofiar śmiertelnych. Teraz kiedy piękna aura sprzyja dobremu samopoczuciu wielu kierowców kusi "przyduszenie" pedału gazu do „dechy”. Pamiętajmy jednak, że dzień jest co raz dłuższy i z pięknej pogody korzystają rowerzyści, wiele osób spaceruje. Niestety taki właśnie niechroniony uczestnik drogi w przypadku zderzenia z rozpędzonym samochodem nie ma szans.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kierowco nie przeceniaj swoich możliwości, włącz myślenie za kierownicą!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.