kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Oddano pierwszy strzał w Biszczy

Strzelectwo to piękna pasja, ucząca wielu ważnych nawyków oraz sprawiająca dużo przyjemności. Jak mówi wójt gminy Biszcza, to właśnie dlatego w tej miejscowości została otwarta strzelnica.

- Reklama -

urząd MArszałkowski projekt

2 sierpnia w Biszczy odbyła się uroczystość otwarcia strzelnicy. Wzięło w niej udział wielu znamienitych gości wraz z wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Romanowskim. Jak mówi Zbigniew Pyczko, strzelnica powstała, ponieważ gmina w dalszym ciągu chciała kultywować staropolskie tradycje strzeleckie.

– Chcieliśmy wrócić do tej tradycji, tym bardziej, że mamy w Biszczy Szwadron Kawalerii im. Trzeciego Pułku Ułanów Śląskich oraz Muzeum Militariów. Myślę, że strzelnica jak najbardziej wpisuje się w nasze działania oraz uroczystości patriotyczne. W przyszłości można by było tutaj zorganizować bardzo fajne wydarzenia, takie jak uroczystości trzeciomajowe – zaznacza Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza.

Wczoraj, 1 sierpnia mieliśmy okazję uczcić tragiczną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Jak podkreśla samorządowiec, data otwarcia strzelnicy ma również wymiar symboliczny, ponieważ często to ludzie ze środowisk strzeleckich, posiadający umiejętności posługiwania się bronią oraz wpojoną postawę patriotyczną, stawali w obronie Polski.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Jak nauczyła nas historia, to właśnie Związek Strzeleckich był podstawą do stworzenia oddziałów Legionów Polskich. W tamtym czasie to właśnie strzelectwo uczyło młodych postaw patriotycznych. Również i my chcielibyśmy poprzez otwarcie strzelnicy odciągnąć młodych od komputera i pokazać, jak wspaniałym zainteresowaniem może być strzelectwo sportowe – mówi włodarz. 

Koszty budowy strzelnicy nie były wysokie. Podczas prac budowlanych zostały wykorzystane materiały pozostałe po różnego rodzaju inwestycjach drogowych.

– Jeśli chodzi o środki finansowe, to koszt wykonania strzelnicy wynosił około kilku tysięcy złotych. Dużą pracę w jej wykonanie włożyli pracownicy Urzędu Gminy, za co bardzo im dziękuję – dodaje wójt.

~Kuliński Michał

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. hst mówi

    Dodajcie, że strzelnica w tym miejscu istniała już w dwudziestoleciu międzywojennym wykorzystywana przez miejscową młodzież zrzeszoną w ramach Przysposobienia Wojskowego. Dobry pomysł z odrestaurowaniem i uruchomieniem tego historycznego miejsca do tego z możliwością spędzenia czasu przy czymś niecodziennym w dzisiejszych czasach.

  2. jurek mówi

    Świetna inicjatywa

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.