- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Otwarcie drogi w Wólce Czernięcińskiej

W niedzielę 17 października nastąpiło oficjalne otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej w gminie Turobin.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą w kościele pw. św. Dominika w Turobinie, po czym w Wólce Czernięcińskiej przecięto symboliczną wstęgę. Inwestycja dotyczyła przebudowy drogi powiatowej nr 2901L Zagroble – Czernięcin oraz drogi powiatowej nr 2902L Gródki – Zaporze – Czernięcin w gminie Turobin.

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy gminy Turobin mogą korzystać z ponad 10 km nowej nawierzchni dróg powiatowych na docinkach:

Zagroble – Czernięcin o długości 5450 mb. (DP nr 2901L)
Gródki – Zaporze – Czernięcin o długości 5015 mb. (DP nr 2902L)

- Reklama -

– Polska się rozwija i to widać. Szczególnie u nas na Lubelszczyźnie widać duże postępy. Mam nadzieję, że droga będzie dobrze służyć mieszkańcom gminy Turobin – mówił podczas otwarcia Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było podniesienie poziomu bezpieczeństwa, poprawa warunków podróżowania, podniesienie rozwoju gospodarczego północnej części powiatu biłgorajskiego. Łączna długość wyremontowanych dróg to 10 465 mb. Inwestycja ta rozpoczęta została w czerwcu 2020 r. a ukończona w maju 2021 r. Jej wartość to ponad  4,3 mln zł, z czego 3 mln zł to dofinansowanie z FDS. Na pozostałe 1,3 mln zł po połowie dołożyły samorządy gminy Turobin oraz powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Tom mówi

    rząd zabrał samorządom miliony…dał ochłapy i to nie ze swojej kasy (przecież nie ma) i jeszcze pozuje z czarodziejami. No super, po prostu super…a droga 848 ma się rozpaść bo na jej naprawę i gruntowny remont kasy nie ma mimo, że jej stan stanowi zagrożenie. Komunikację na Roztocze też już niemal całkowicie zlikwidowali..ale ciemny lud jak widać to kupuje

  2. Zbigniew mówi

    Gazeta publikuje tylko takie komentarze które jej i władzy pasują…. szkoda tylko że gazeta nazywa się biłgorajska…. powinna nazywać się prorządowa tak byłoby sprawiedliwie…

  3. Gostek mówi

    Szanowny Panie redaktorze, rząd nie ma swoich pieniędzy, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, są to pieniądze podatników pobrane w różnych daninach np w akzycjie, vat czy sztucie pomowanej inflacji itp . natomiast gmina turobin bierze ze z. Podwyżki podatków od swoich mieszkańców. Np z 70 na 120 zl ha (podatek rolny)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.