- Reklama -

Otwarcie bieżni w Katolickim Przedszkolu (audio)

W środowe przedpołudnie 8 lipca nastąpiło otwarcie oraz poświęcenie nowo wykonanej bieżni tartanowej. Służyć ona będzie dzieciom uczęszczającym do Katolickiego Przedszkola im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

Galeria fotografii (85 zdjęć) 

Bieżnia wykonana została w maju br. przy placu zabaw Katolickiego Przedszkola. Całkowity koszt jej położenia to około 20 tysięcy złotych.

Podczas otwarcia obecny był Marian Rój, kierownik biłgorajskiej placówki Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Zygmunt Odrzywolski, wykonawca bieżni, oraz księża Józef Flis, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju, i Paweł Kubiszyn, wikariusz tej parafii. 

- Reklama -

– Bieżnię wykonaliśmy z własnych środków finansowych ze względu na bezpieczeństwo dzieci, bo wszystko jest ważne w przedszkolu, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo. Najpierw wyłożyliśmy kilkanaście elementów takiej bieżni pod huśtawką na naszym placu zabaw, a potem pod innymi urządzeniami. I tak się to zaczęło – przyznaje Mieczysław Król, dyrektor Katolickiego Przedszkola im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju. – Bieżnia, którą wykonaliśmy ma 31 m długości i 4 m szerokości – dodaje dyrektor. 

– W wieku przedszkolnym bardzo ważna jest aktywność fizyczna, dzieci uczą się poprzez ruch poprzez zabawę i jest to główne źródło ich zainteresowania, dlatego w naszym przedszkolu codziennie wychodzimy na świeże powietrze. Ta bieżnia będzie szczególnie potrzebna, aby zabawy były bezpieczne. Gdy dziecko upadnie, przewróci się, to nic złego się nie stanie – przyznaje Amelia Jednacz-Psiuk, wychowawca w Katolickim Przedszkolu w Biłgoraju.

– Dzieci bardzo szybko rozwijają się, rosną, dlatego rozwój fizyczny jest szczególnie ważny, a zachęcanie ich do tego jest dla nas bardzo ważnym zadaniem. Jest to przygotowanie do przyszłych lekcji wychowania fizycznego – dodaje wychowawczyni.

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.