- Reklama -

- Reklama -

Otwarci na edukację

Coraz więcej szkół korzysta z oferty edukacyjnej Nadleśnictwa Biłgoraj. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w miniony wtorek 26 kwietnia. Tym razem w biłgorajskich lasach gościli uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju.

- Reklama -

W ramach zajęć pod hasłem „Poznajemy życie lasu. Flora i fauna leśna” szkółkę leśną „Bojary” zwiedzali i poznawali uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju.

Grupy liczące łącznie 100 uczniów wraz z nauczycielami i opiekunami wzięły udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Biłgoraj. Uczniowie zostali zaproszeni na spacer po szkółce leśnej, w ramach którego przedstawiono poszczególne fazy wzrostu drzew, wymagania glebowe oraz wszelkie zabiegi pielęgnacyjne prowadzące do wyhodowania sadzonek dobrej jakości. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i nie obyło się bez zadawania pytań. Po potężnej dawce wiedzy nadszedł czas na podsumowanie spotkania, co odbyło się przy wspólnym pieczeniu kiełbasek.

Uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju wraz z opiekunami
i nauczycielami w grupie ponad 130 osób wzięło udział w spotkaniu w ramach realizacji czwartej godziny lekcyjnej wychowania fizycznego tzw. turystyki. Zadanie polegało na przejściu odcinka ok. 12 km dla zdrowia. Odbyła się również dyskusja – pogawędka na temat roli i funkcji, jaką spełniają Lasy Państwowe zwłaszcza funkcji edukacyjnej i społecznej, którą poprowadził nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Andrzej Borowiec oraz dr Andrzej Kluczkowski, specjalista ds. komunikacji. Takie spotkania są świetną okazją do obserwowania otaczającej nas przyrody.

Dlaczego więc warto chodzić do lasu? Odpowiedź brzmi:

- Reklama -

– dla relaksu, ponieważ jest to darmowa terapia dla zmysłów,

– dla zdrowia, bo dotleniamy nasz organizm,

– dla odporności, ponieważ spacery hartują,

– dla zabawy, bo odprężamy się, wydzielają się endorfiny zwane hormonem szczęścia.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.