- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Otrzymali nagrodę w konkursie „Biblioteka Bezglutenowa”

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wzięła udział w konkursie pn. „Biblioteka Bezglutenowa” i wygrała książki na temat celiakii i diety bezglutenowej wydane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

- Reklama -

Nagroda została przyznana za wiersz „Przedszkolaki i bezglutenowe przysmaki”, oto jego fragment:

„W pewnym miasteczku mieszka wesoła sześciolatka Antosia
Co unika glutenu w swoim codziennym menu
Ale to nie powód do narzekania i posapywania
Bo pomysłów bez liku na dania ma mama (…)”.

Projekt powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books, we współpracy z Justyną Tarkowską, autorką książki „Co je Jan?” (pracownia graficzna Mile Widziane). Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce.

- Reklama -

– W aleksandrowskiej bibliotece została utworzona specjalna półka, gdzie czytelnicy będą mogli znaleźć pozycje, jakie biblioteka otrzymała w ramach nagrody. Półka będzie także cyklicznie rozbudowywana o kolejne pozycje rekomendowane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej – mówi Justyna Bździuch z Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie.

Coraz więcej osób zmaga się z różnorodnymi alergiami pokarmowymi. Biblioteka przystąpiła do projektu, aby gromadzić materiały, które mogą pomóc czytelnikom w zdrowym odżywianiu. Szczegóły o projekcie można znaleźć na stronie internetowej bibliotekabezglutenowa.pl!

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.