- Reklama -

- Reklama -

Otrzymali dotacje na gminne drogi

- Reklama -

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wraz z wicewojewodą Robertem Gmitruczukiem w ramach realizacji programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 wręczyli umowy przedstawicielom 7 kolejnych samorządów. Dotacje są wynikiem oszczędności poprzetargowych.

W związku z zatwierdzeniem przez wojewodę lubelskiego zaktualizowanej listy możliwe było udzielenie dotacji kolejnym jednostkom samorządowym na dofinansowanie zadań w ramach rządowego programu. Umowy zostały podpisane z 7 samorządami: 6 gminami tj. Trzydnik Duży, Księżpol, Kraśnik, Goraj, Zakrzew i Strzyżewice na realizację zadań obejmujących łączny odcinek 5,4 km dróg gminnych o wartości 4 789 tys. zł, w tym dotacja 2 283 tys. zł oraz z powiatem łukowskim na realizację zadania obejmującego 6,5 km dróg powiatowych o wartości 4 400 tys. zł przy udziale budżetu państwa w kwocie 2 103 tys. zł.

urząd MArszałkowski projekt

Po podpisaniu kolejnych 7 umów w województwie będzie realizowanych 65 zadań – 46 na drogach gminnych oraz 19 na drogach powiatowych. Obejmą one przebudowę i budowę 252,7 km dróg lokalnych. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.