- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Otrzymała stypendium od marszałka

We wtorek 10 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Natalia Chodara uczennica Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie otrzymała od wicemarszałka województwa lubelskiego Michała Mulawy prestiżowe stypendium naukowe.

- Reklama -

Uczennica VIII klasy Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie, m.in. została finalistką konkursu przedmiotowego z matematyki, który był zorganizowany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Natalia jest jedną z 500 osób w województwie lubelskim, które otrzymało stypendium naukowe z programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019/2020” .

Jest to program stypendialny skierowany szczególnie do uzdolnionych uczniów z województwa lubelskiego. Aby zostać stypendystą należało uzyskać wysokie wyniki w nauce, a także otrzymać tytuł laureata lub finalisty olimpiad przedmiotowych i konkursów tematycznych.
W uroczystości gali wręczenia stypendiów  wzięli udział  przedstawiciele organów samorządowych, kuratorium, dyrektorzy, nauczyciele oraz rodzice i opiekunowie nagrodzonych uczniów. Opiekunem dydaktycznym Natalii Chodary jest Małgorzata Kowal, nauczycielka matematyki.

- Reklama -

Najwięcej stypendiów otrzymali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im Stanisława Staszica w Lublinie –w sumie 94. Stypendium przyznano na okres 10 miesięcy, zaś łączna kwota wsparcia stypendialnego wynosi 4000 złotych, tj. 400 złotych miesięcznie. Pieniądze uczniowie będą mogli przeznaczyć na cele edukacyjne, ale i rozwój swoich pozaszkolnych pasji.

Program ten realizowany jest od 10 lat przez Województwo Lubelskie, a współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.