- Reklama -

Oszukano ich „na kombatanta”

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Najgorsze jest to, że stale wymyślają nowe scenariusze wyłudzania pieniędzy, które najczęściej stosują wobec osób starszych. Tym razem łupem oszusta padło kilkanaście tysięcy złotych. Pieniądze straciło małżeństwo z gminy Biłgoraj.

Było już „na wnuczka”, „na policjanta” a tym razem na jaw wyszedł nowy sposób oszustwa „na przedstawiciela organizacji wspierającej kombatantów”. Sytuacja ujrzała światło dzienne w środę 18 września w godzinach przedpołudniowych, kiedy to policjanci biłgorajskiej komendy otrzymali informację od starszego małżeństwa z gminy Biłgoraj o utraceniu przez nie oszczędności w wyniku oszustwa.

- Reklama -

Jak wstępnie ustalono, do mieszkania małżeństwa przyszedł mężczyzna, który przedstawił się jako przedstawiciel jednej z organizacji wspierającej kombatantów. Kłamał, że może pomóc w uzyskaniu odszkodowania, jednak warunkiem do tego koniecznym było wpłacenie zaliczki w kwocie kilku tysięcy złotych. Małżeństwo posiadało w domu gotówkę, więc przekazało ją mężczyźnie. W sumie łupem oszusta padło kilkanaście tysięcy zł. Po pewnym czasie 80-latka i jej 81-letni mąż doszli do wniosku, że być może było to oszustwo i wtedy poinformowali o tym policjantów, którzy teraz poszukują złodzieja.

W związku z powyższym POLICJA APELUJE o zachowanie ostrożności.

Powyższa sytuacja lub podobna do przytoczonej może przydarzyć się każdemu. Również naszym bliskim lub sąsiadom. Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze, ale nie tyko. Zdarza się, że dzwonią również do osób młodych lub w sile wieku. Tu nie ma zasady! Dlatego niezbędne jest pobudzenie czujności rodzinnej oraz sąsiedzkiej w celu zwiększenia bezpieczeństwa szczególnie osób starszych, samotnych czy prowadzących działalność. Podzielmy się wiedzą o sposobie działania sprawców z innymi, ostrzeżmy ich nim będzie za późno. Przypominamy również, że policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokości zgromadzonych środków. Nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie, ani też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.