- Reklama -

- Reklama -

Oszukali mieszkankę powiatu. Nie pomagają apele

Wczoraj do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 37-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego, która padła ofiarą oszustwa. Osoba podszywająca się pod jej koleżankę, za pośrednictwem popularnego komunikatora rozsyłała do znajomych wiadomości prosząc o pokrycie kosztów zamówienia. 37-latka zareagowała na prośbę znajomej i wygenerowała dwa kody BLIK tracąc w sumie ponad 2000 złotych. - Teraz poszukujemy oszustów i apelujemy o rozwagę - informuje KPP Biłgoraj.

- Reklama -

Proceder oszustw na BLIK wciąż jest popularny. Oszuści włamują się na konto społecznościowe i podszywają się pod osobę znajomą. Następnie wysyłają wiadomość, że pilnie potrzebują finansowego wsparcia obiecując oczywiście zwrot pieniędzy.

Proponują łatwy sposób przelania wskazanej kwoty – wystarczy zalogować się do swojego banku i w aplikacji wygenerować kod do płatności telefonem i przesłać go podszywającemu się pod „znajomego” oszustowi. Przekazany kod wystarczy, aby natychmiast wypłacić pieniądze z bankomatu.

Zanim zareagujemy na taką prośbę skontaktujmy się z osobą, która prosi o pieniądze i potwierdźmy czy polega ona na prawdzie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.