przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Oszukali mieszkankę powiatu biłgorajskiego. Jak tym razem?

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego chciała sprzedać na portalu OLX sukienkę za 80 złotych. Kliknęła w podesłany przez rzekomą klientkę link i za jego pośrednictwem zalogowała się na fałszywą stronę bankowości elektronicznej. To była niestety ... jedna z najdroższych sukienek.

- Reklama -

Do biłgorajskiej komendy zgłosiła się 23-letnia kobieta i poinformowała, że została oszukana podczas internetowej sprzedaży. Kobieta na portalu OLX zamieściła ogłoszenie, w którym przedstawiła ofertę  sprzedaży sukienki za kwotę 80 złotych.

Bardzo szybko skontaktowała się z nią kobieta, która była zainteresowana zakupem. Podczas wspólnej rozmowy za pomocą komunikatora społecznościowego nieznajoma wysłała jej linka prowadzącego do strony internetowej firmy kurierskiej.

W celu finalizacji zamówienia 23- latka kliknęła w podesłany link, który przekierował ją jak się później okazało na fałszywą stronę bankową. Kobieta wypełniła wszystkie dane wrażliwe. Dodatkowo wpisała wygenerowany automatycznie jednorazowy kod, po czym uzyskała informację, że transakcja się udała. Szybko jednak zauważyła, że z jej rachunku bankowego wypłacono kwotę 1000 złotych. Kontakt z rzekomą kupującą urwał się, a poszkodowana natychmiast zgłosiła sprawę policji.

 

fot. zdjęcie ilustracyjne (hansindia)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.