- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Oświadczenie w sprawie zgonu pacjentki z rozpoznaniem Covid-19

Dziś Ministerstwo Zdrowia w przedpołudniowym komunikacie poinformowało o śmierci 79-latki w biłgorajskim szpitalu. Sytuacja ta jednak miała miejsce dużo wcześniej, bo dwa miesiące temu. Do informacji podanej przez Ministerstwo Zdrowia odniósł się dyrektor biłgorajskiej placówki Tomasz Kwiatkowski, który wydał oświadczenie w tej sprawie. Jego treść przedstawiamy poniżej.

O śmierci pacjentki pisaliśmy dziś w artykule: W biłgorajskim szpitalu zmarła kobieta zarażona koronawirusem (Kliknij tutaj).

Dyrektor biłgorajskiej placówki Tomasz Kwiatkowski podał do publicznej wiadomości oświadczenie w sprawie zgonu pacjentki z rozpoznaniem Covid-19.

W związku z ukazaniem się w dniu dzisiejszym informacji z Ministerstwa Zdrowia na temat zgonu 79-letniej kobiety leczonej w szpitalu w Biłgoraju oświadczam, co następuje:

– Pacjentka była hospitalizowana w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym tutejszego szpitala. Kilkukrotnie miała wykonane badanie PCR w kierunku Sars-CoV-2, które było nierozstrzygnięte. Jednocześnie pacjentka miała szereg chorób współistniejących. Pacjentka zmarła 22 kwietnia 2020 r. W związku z problemem ostatecznej kwalifikacji choroby zakaźnej dopiero teraz została ujęta w statystykach Ministerstwa Zdrowia – Tomasz Kwiatkowski – ARION Szpitale Sp. z.o.o Zespół Opieki Zdrowotnej 

- Reklama -

Do tej sprawy odniósł się również przedstawiciel Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie:

– Na podstawie dochodzenia epidemicznego oraz analizy przypadku, podjęto decyzję o kwalifikacji zmarłej 79-letniej pacjentki do osób zmarłych z powodu COVID-19 – pisze do NOWej Gazety Biłgorajskiej Magdalena Smolińska-Kornas, rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.