- Reklama -

- Reklama -

Osuchy: Cmentarz częściowo wyremontowany

Dwa dni temu, 29 grudnia 2021 roku zakończony został I etap remontu największego w Polsce cmentarza partyzanckiego w Osuchach.

- Reklama -

Przedsięwzięcie, które zrealizował Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wkład własny Urzędu Gminy i GOK w Łukowej wyniósł 27% całkowitych kosztów zadania, natomiast środki ministerialne to blisko 180  tys. zł.

urząd MArszałkowski projekt

Co się zmieniło? 

– Na alei głównej i wokół pomnika pojawiły się płyty granitowe. Wykonane zostało nowe ogrodzenie wraz ze schodami od zachodniej strony cmentarza. Ponadto odnowiona została tablica informacyjna przed cmentarzem z nazwiskami poległych żołnierzy AK i BCh w największej w Polsce akcji niemieckiej przeciwpartyzanckiej Sturmwind II – mówi Wiesława Kubów, dyrektor GOK w Łukowej

Dofinansowanie, dzięki któremu wykonywany jest remont, pochodzi z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.