kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Ostrzeżenie o burzach

- Reklama -

26 lipca  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne mogą wystąpić dziś na terenie województwa lubelskiego.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12.00 do godz. 23.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 70 proc. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy grad.

urząd MArszałkowski projekt

– Na coraz większym obszarze województwa lubelskiego powstają burze. Niektóre z nich mogą być gwałtowne. Mając na uwadze niewielki przepływ mas powietrza oraz dużą wodność troposfery należy spodziewać się nawalnych opadów deszczu prowadzących do lokalnych podtopień a nawet zalań. Zjawiska burzowe powinny mieć także potencjał do generowania opadów gradu do 3 cm i silnych, lokalnie niszczących porywów wiatru – informują Lubelscy Fani Burz na swoim profilu społecznościowym. – Grzmi na coraz to większym obszarze województwa lubelskiego. Niektóre z burz mogą mieć potencjał do wytwarzania nawalnych opadów deszczu prowadzących do podtopień a nawet zalań. W niedługim czasie może zagrzmieć także w Lublinie – dodają.

Od 24 lipca obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Wysokie temperatury będą utrzymywać się jeszcze do 28 lipca. Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.