- Reklama -

Ostatni wakacyjny weekend w policyjnych statystykach

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze ruchu drogowego biłgorajskiej komendy przeprowadzili 109 kontroli drogowych. Policjanci w dniach od 1 do 3 września prowadzili działania "Bezpieczny weekend". W tym czasie nie doszło do wypadków drogowych. Policjanci natomiast odnotowali 8 kolizji drogowych. Jak się okazuje najczęściej popełnianym przez kierujących wykroczeniem jest przekraczanie dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości. 82 kierowców zostało ukaranych za to wykroczenie mandatami karnymi.

Z kolei 4 kierowców straciło uprawnienia ponieważ przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Pierwszy z nich został zatrzymany w piątek w miejscowości Płusy. 20-latek z gminy Zamość kierował samochodem marki Fiat z prędkością 103 km/h. Drugi mężczyzna został zatrzymany w piątkowy wieczór w Szyszkowie. Prowadził Audi z prędkością 110 km/h. Z kolei w sobotę wieczorem 25-latek z gminy Księżpol pędził pojazdem marki Skoda mając na liczniku aż 119 km/h. Mężczyzna został zatrzymany w Rakówce. Natomiast wczoraj rano w Korczowie uprawnienia stracił 32-latek z gminy Jabłonna. Kierował Skodą z prędkością 101 km/h. Wszyscy czterej panowie na trzy miesiące pożegnali się z uprawnieniami do kierowania, otrzymali również wysokie mandaty i punkty karne.

Na terenie powiatu zatrzymano również trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi i nietrzeźwego rowerzystę rowerzystę.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.