kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Ośrodek Zdrowia w remoncie

- Reklama -

O potrzebie remontu i rozbudowy Ośrodka Zdrowia w Aleksandrowie mówiło się od kilku lat. Dotychczasowy budynek, w którym mieściły się gabinety lekarskie, nie był przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wymagał gruntownego odnowienia. W 2013 roku samorząd gminy na czele z wójtem Józefem Białym postanowił, że zrealizuje to zadanie. Najpierw przygotowano projekt i pozostałą dokumentację związaną z rozbudową obiektu. 

W kolejnych latach etapami trwały prace, a zakres robót był dość duży. Cały budynek rozbudowano i kompleksowo wyremontowano. Odnowiono gabinety lekarskie, dostosowano pomieszczenia techniczne, wymieniono instalacje, powstały także nowe sanitariaty. Przy obiekcie zostanie wybudowana apteka, gabinet rehabilitacyjny i kilka gabinetów lekarskich. Cała inwestycja ma kosztować około 1 mln 100 tys. zł, a kwota ta pochodzi z budżetu gminy.

urząd MArszałkowski projekt

W czerwcu bieżącego roku remontowany obiekt odwiedziła posłanka Agata Borowiec, która pochodzi z Aleksandrowa. Wójt wraz z radnymi oprowadził panią poseł po budynku i pokazał odnowione pomieszczenia. Wspomniał, że wyremontowana przychodnia będzie służyć wszystkim mieszkańcom. Dodał, że trwają starania o powiększenie oferty specjalistów. Chodzi m.in. o poradnię dla kobiet.

Prace potrwają jeszcze kilka tygodni. Już wkrótce obiekt będzie prezentować się w pełnej okazałości i służyć wszystkim mieszkańcom gminy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.