- Reklama -

Ośrodek zdrowia przechodzi remont

Długo wyczekiwany remont budynku, w którym funkcjonuje ośrodek zdrowia w Józefowie, niebawem dojdzie do skutku.

Józefowscy radni zabezpieczyli dodatkowe środki na remont przychodni zdrowia. Pierwotnie przekazali na ten cel 200 tys. zł. Po przetargu okazało się, że środków jest za mało. Potrzeba dodatkowych 100 tys. zł.

– Rozstrzygnęliśmy przetarg zarówno na wykonanie dachu, jak i termomodernizację budynku przychodni zdrowia. Wpłynęło sporo ofert, było spore zainteresowanie wśród firm – mówi burmistrz Roman Dziura. Na wykonanie dachu najkorzystniejsza oferta wpłynęła na 113 tys. zł, natomiast na wykonanie termomodernizacji budynku na 170 tys. zł. – Chcielibyśmy ten obiekt zrobić ładnie, aby był on zbliżony do tego, co zrobiliśmy w przypadku domu kultury. Chcemy, aby był to obiekt, który będzie zdobił przestrzeń ścisłego centrum. Już widzimy, że zabrakło nam środków, które założyliśmy na ten cel w budżecie na 2021 rok. Musimy zwiększyć środki. 300 tys. zł zabezpieczy potrzeby przetargowe – mówił.

- Reklama -

Budynek przychodni wzbogacił się o nowe drzwi. To pomysł władz samorządowych, aby osoby czekające na poradę lub zabieg nie stały na mrozie. – Uznaliśmy, że trzeba pilnie zamówić drzwi wewnętrzne, aby ludzie czekający na poradę nie stali na zewnętrz – twierdzi burmistrz. Koszt zakupu drzwi to 6 tys. zł.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.