- Reklama -

- Reklama -

OSP Babice wpisane do KSRG

22 września w Babicach odbyło się uroczyste włączenie OSP Babice do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Odbyło się ono z udziałem władz wojewódzkich, centralnych, samorządowych oraz przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej i Powiatowej PSP.

Jak wypowiadał się Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju, starszy brygadier Wiesław Krent, w Powiecie Biłgorajskim jest to 18 jednostka włączona do KSRG, OSP Babice jest druga z Gminy Obsza. Uważa on, że jednostki włączone do tego systemu to największe, najlepiej wyposażone i najbardziej mobilne oraz najlepiej wyszkolone jednostki.

Podczas obchodów odbyła się uroczysta msza święta której przewodniczył proboszcz parafii Łukowa, ks. Waldemar Kostrubiec. Miał miejsce również przemarsz jednostki OSP KSRG Babice na plac przed remizą strażacką, uroczysta zbiórka a także wręczono sprzęt, który strażacy otrzymali ze wsparcia Funduszu Sprawiedliwości o wartości ponad 30 tys. zł.

. –Dzisiejsze święto i włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, to uwieńczenie naszych kilkuletnich starań. Przede wszystkim musieliśmy się doposażyć w sprzęt służący do ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego. W tej chwili mamy profesjonalnie i kompletnie wyposażone dwa samochody. Stawiamy także na szkolenia oraz zwiększamy stan liczebny jednostki. W tej chwili mamy 40 strażaków ochotników i zgłaszają się nowi, cieszy nas, że to osoby młode, pełne zapału i chęci do społecznej pracy – wypowiadał się Dariusz Bielak, prezes OSP Babice.

- Reklama -

W obchodach uczestniczył również wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski.

Źródło zdjęć: obsza.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.