- Reklama -

OSiR obchodzi Europejski Dzień bez Samochodu

 Przede wszystkim chodzi o to, by zachęcić młode osoby do uprawiania sportu nawet takiego jak jazda na rowerze czy jazda na rolkach, wpajanie u najmłodszych zdrowego trybu życia. Chodzi także o to, by jak najmniej wsiadać do samochodu. Dzisiejszy dzień jest poświęcony temu, aby dzieci zapoznały się z przepisami ruchu drogowego, by mogły oznakować swoje rowery i spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sportowych, np. jazdy rowerem w slalomie i innych zabaw biegowych. Właśnie to jest ideą tego dnia – mówi kierownik do spraw organizacji imprez i nadzoru obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji Grzegorz Kominek.

- Reklama -

Podczas spotkania wszyscy uczestnicy mogli oznaczyć swój rower numerem, który był unikalny dla każdego egzemplarza. Dzięki takiemu oznakowaniu możemy mniej martwić się o ewentualną kradzież. W czasie trwania imprezy można było spróbować swoich sił w rowerowym slalomie, z którego każdy uczestnik wychodził przynajmniej z batonikiem.

Najważniejszą ideą wydarzenia było to, by jak najczęściej zamieniać samochód na rower, rolki lub sportowe obuwie do biegania. Ważne jest także to, że najliczniejszą grupę stanowiły dzieci, które dzięki takim imprezom mogą nauczyć się przepisów ruchu drogowego, a to z pewnością przyniesie korzyść w przyszłości. W stolicy naszego województwa lublinianie z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu zrezygnowali z aut na rzecz miejskiego transportu, który oferował im tego dnia darmowe przejazdy. Warszawa poszła krok dalej. Zaproponowała swoim mieszkańcom bezpłatne parkingi „Parkuj i Jedź”, na których można było zostawić samochód i przesiąść się np. na rower.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.