„Ósemka” Janusza Różańskiego

Janusz Różański, kandydat na wójta gminy Biłgoraj z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, mówi o tym, dlaczego zdecydował się kandydować i co jako wójt chciałby zrobić dla gminy.

– Dlaczego postanowił Pan ubiegać się o fotel wójta gminy Biłgoraj?

– Ponieważ czas na dobrą zmianę w naszej gminie. Przez lata zdobywałem różne szczeble kariery zawodowej. Zawsze pracowałem z ludźmi i wśród ludzi. Teraz chcę pracować dla gminy, w której się wychowałem i która jest moim domem. Znam tu każdy kąt. Wiem, że doświadczenie życiowe, w tym zawodowe, mogę wykorzystać dla jej rozwoju. Przyznam, że już od jakiegoś czasu myślałem o kandydowaniu. Nakłonili mnie do tego mieszkańcy naszej gminy. Od wielu usłyszałem, że widzą we mnie osobę, która powinna stanąć na jej czele. Nie ukrywam też, że znaczenie ma zaufanie, którego udzielili mi członkowie Prawa i Sprawiedliwości, popierając moją kandydaturę.

– Jakie najważniejsze zadania jako wójt chciałby Pan zrealizować?

– Oto najważniejsze zagadnienia, którymi chciałbym się zająć. To zestawienie możemy roboczo nazwać „ósemką Janusza Różańskiego”:

1. Będę dążył do tego, aby nasze miejscowości, począwszy od największych aż do tych najmniejszych, rozwijały się w zbliżonym tempie. Chodzi mi o jakość dróg, chodników, świetlic gminnych, infrastrukturę sportową i oświatową.

2. Zapewnię realizację programów rządowych z tzw. samorządowej „piątki Morawieckiego”. Są to m.in. docieplanie domów, budowa dróg lokalnych wraz z chodnikami, tworzenie dziennych domów seniora, placów zabaw czy przedszkoli.

3. Wprowadzę nowoczesne formy zarządzania urzędem gminy. Przykładem niech będzie stworzenie możliwości załatwiania spraw przez Internet.

4. Mieszkańcy będą mieć kompletną pomoc administracyjną w tworzeniu i funkcjonowaniu stowarzyszeń i organizacji.

5. Pragnę stworzyć niezbędne warunki dla biznesu, aby na terenie gminy powstały nowe zakłady pracy, a także warunki dla budownictwa jednorodzinnego.

6. Powołam Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki. Te obszary życia gminy muszą być realizowane na bazie pomysłów mieszkańców i dla mieszkańców, z pomocą pracowników urzędu.

7. Planuję stworzyć długoletni program dla funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych.

8. Mieszkańcom chcę zapewnić swobodę wypowiedzi i funkcjonowania bez konsekwencji osobistych, zawodowych czy rodzinnych.

– Dlaczego mieszkańcy gminy powinni wybrać właśnie Pana?

– Bo ich nie zawiodę. Będę przede wszystkim człowiekiem, dopiero potem wójtem. Będę dla wszystkich, bez podziałów na poglądy czy sympatie, blisko ludzkich potrzeb. Chcę budować i łączyć. Chcę silnej i nowoczesnej gminy dla nas, dla naszych dzieci i wnuków.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.