- Reklama -

Orlen dla strażaków

Zarząd Fundacji "ORLEN – DAR SERCA" po analizie ponad 2200 wniosków, rozstrzygnął program grantowy skierowany do Ochotniczych i Zawodowych jednostek Straży Pożarnej – "ORLEN dla Strażaków". Wśród nagrodzonych są także jednostki straży z powiatu biłgorajskiego.

Program „ORLEN dla Strażaków” to inicjatywa skierowanej do Zawodowych i Ochotniczych jednostek Straży Pożarnej. Jej celem jest dofinansowanie zakupu sprzętu niezbędnego do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.​​

– Program ORLEN dla Strażaków jest realizowany przez Fundację „ORLEN – Dar Serca” wraz z jej Fundatorem PKN ORLEN od blisko 20 lat. Ideą działania jest poprawa bezpieczeństwa lokalnych społeczności poprzez doposażenie Ochotniczych i Zawodowych jednostek Straży Pożarnej. Łącznie, w ramach programu pomocy jednostkom straży pożarnych, w ciągu 18 lat strażacy otrzymali z PKN ORLEN 14 milionów złotych – poinformowała Fundacja.

W tegorocznej edycji programu komisja miała do rozpatrzenia 2200 wniosków od Ochotniczych i Zawodowych Straży Pożarnych, wybrała 249 jednostek, które otrzymają granty na łączną kwotę dwóch milionów złotych. Wśród nich trzy jednostki z powiatu biłgorajskiego:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju 

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce (gm. Potok Górny)

- Reklama -

OSP Majdan Stary  (gm. Księżpol)

W ramach programu rozdysponowana będzie kwota 2 mln zł, która umożliwi doposażenie jednostek , a tym samym poprawę ich gotowości bojowej i skuteczniejszą pomoc potrzebującym.

Według danych MSWiA do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego należy ok. 4,4 tys. jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Z kolei do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych uprawnionych jest ponad 100 tys. członków tych jednostek. To właśnie do tej grupy skierowany jest nasz program, dzięki któremu tylko w ramach zeszłorocznej edycji, dofinansowanie otrzymało 360 wnioskodawców.

Łącznie, w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”, w ciągu 18 lat strażacy otrzymali z PKN ORLEN 12 milionów złotych, które zainwestowano m.in. w sprzęt przeciwpożarowy, ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, sprzęt ratownictwa drogowego i technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego.

Gratulujemy jednostkom, których wnioski otrzymały dofinansowanie!

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.