- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Orkiestra na furze odwiedzi wioski!

Szykuje nam się festiwal w powiecie biłgorajskim. Będzie w sierpniu w Chłopkowie (gm.Frampol), a nazywa się FANFARA - Muzyka tradycyjna Roztocza. Od 10 sierpnia przez kilka dni na dechach pod remizą OSP w Chłopkowie, do tańca grają orkiestry i kapele wykonujące tradycyjny roztoczański i nie tylko repertuar taneczny. I uwaga, będzie mobilny koncert orkiestry na furze, odwiedzającej wioski, sklepy i plantacje malin. My znamy już szczegóły.

- Reklama -

Od czwartku do niedzieli po 19.00 na dechach pod remizą OSP w Chłopkowie do tańca grają orkiestry i kapele wykonujące tradycyjny, roztoczański i nie tylko repertuar taneczny. Dokładny program wkrótce Zagrają:

Orkiestra Dęta z Goraja, Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Kapela z Gisowa, Kapela Butrynów, Kapela ze Zdziłowic, Orkiestra Dęta z Goraja, Kapela Stanisław Golem, Kadryl, kapela Turobińska, Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta, Kapela Mazowiecka i zapewne jeszcze inni.

Mulawa podziękowania

Tradycyjnie Fanfarze towarzyszy mobilny koncert orkiestry na furze odwiedzającej wioski, sklepy i plantacje malin. Harmonogram i marszruta wkrótce.

Wprawki taneczne

Przed potańcówkami, ok 18.00 zapraszamy pod remizę na szybki kurs tańca: jak kręcić oberka, polkę, walczyka i inne. Prowadzenie: Katarzyna Tucholska i muzykanci

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

WARSZTATY I SPOTKANIA MUZYCZNE 10-13 sierpnia

ŚPIEW .

Zajęcia w dwu równoległych grupach do wyboru, ok 3 h dziennie przez 4 dni. Warsztaty prowadzą Agnieszka Szokaluk (grupa dla kobiet) i Agata Harz (grupa mieszana) W programie nauka obrzędowych i lirycznych pieśni i stylu z okolic Biłgoraja, ćwiczenia emisyjne i oddechowe.

SKRZYPCE ROZTOCZAŃSKIE

Warsztat melodii z repertuaru legendarnych kapel – braci Bednarzy z Nowej Wsi i kapeli Bździuchów z Aleksandrowa. Dla grających z własnym instrumentem. Prowadzenie: Bartosz Niedźwiecki. 4 dni po ok 3 h.

ORKIESTRA DĘTA -OTWARTE PRÓBY

Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta zaprasza do dołączenia na kilka dni do tymczasowego składu. Spotkania to praca nad nowymi utworami z tradycyjnego repertuaru tanecznego dawnych orkiestr z tej części Roztocza. Dla osób grających już na instrumentach dętych (trąbce, klarnecie, flecie, saksofonie, sakshornie, puzonie, waltorni, tubie…) w stopniu przynajmniej średnio-zaawansowanym z nut lub ze słuchu.

BĘBNIENIE LUBELSKIE

„Na dwa” i „na trzy” bębni się w całej Polsce, ale tutejsze kapele miały charakterystyczny styl stukania dopasowany do tutejszej melodyki i tutejszych upodobań tanecznych, Głównie na bębenku obręczowym, ale też na barabanie. W programie poznawanie regionalnej specyfiki, sztuczek i myków, gra do skrzypiec i pod nogę, trochę opowieści. Prowadzenie: Remek Mazur-Hanaj 4 dni po ok. 2 h

ŚPIEW MĘSKI. NABOŻNY I NIE TYLKO

Swobodne w formie spotkania śpiewacze poświęcone głównie repertuarowi nabożnemu w wariantach z okolic Biłgoraja i Janowa Lubelskiego. Część pracy dotyczyć będzie pieśni maryjnych, w lokalnym wariancie z okolic Goraja, śpiewanych z okazji święta Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (tzw. Matki Boskiej Zielnej) obchodzonym 15 sierpnia. Ten repertuar wykorzystamy w dniu święta (poniedziałek) zapraszając do wspólnego śpiewu mieszkańców w jednym z okolicznych kościołów. W planach także wyjazdowe spotkanie z jednym z męskich zespołów śpiewaczych z regionu. Cykl poprowadzi Robert Burdalski

ŚPIEWY NA „ZIELNEJ” (14 i 15.08 godz. 10.00) 

Cykl spotkań śpiewaczych poświęconych pieśniom maryjnym w lokalnych melodiach, śpiewanym w dniu święta Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (tzw. Matki Boskiej Zielnej) 15 sierpnia. W poniedziałek w jednym z okolicznych kościołów zaprosimy mieszkańców do wspólnego śpiewu.
Cykl poprowadzi Agnieszka Szokaluk. Bez zgłoszeń

WIANKI NA „ZIELNEJ”

Tworzenie tradycyjnych bukietów z kwiatów, ziół i owoców wykonywanych na święto Matki Boskiej Zielnej (15.08). Dobrać, rozpoznać rośliny pomoże i opowie o nich. Joanna Sucholas

Więcej festiwalowych informacji, w tym te dotyczące zakwaterowania i zgłoszeń tu:

F A N F A R A___20_22

fot. Muzyka Roztocza

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.