- Reklama -

Orkiestra Dęta w Obszy poszukuje nowych członków

– Na razie mamy w orkiestrze ponad 20 osób, ale skład się zmienia, ponieważ nasi członkowie to często młodzi ludzie, którzy wyjeżdżają do nowych szkół i nie mogą pogodzić dalszej nauki z występami. Szukamy kandydatów w wieku co najmniej 10 lat, a górnej granicy nie określamy, bo chętnie przyjmiemy także dorosłych, jeśli chcą do nas dołączyć – deklaruje prowadzący orkiestrę Michał Giza. 
Obecnie w Orkiestrze Dętej występują muzycy w wieku od szóstej klasy szkoły podstawowej po 60-latków. Z najnowszych "nabytków" zespołu grę na flecie poprzecznym i saksofonie altowym rozpoczęły dwie osoby, a niebawem ma do nich dołączyć młoda klarnecistka. 
Próby orkiestry odbywają się raz w tygodniu, a zainteresowani muzykowaniem mogą się zgłaszać do Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy. Kandydaci na muzyków, którzy chcą się indywidualnie uczyć gry na instrumentach, mogą się jeszcze zapisywać na zajęcia w miejscowym ognisku muzycznym. Lekcje dla przyszłych pianistów, keyboardzistów, akordeonistów, gitarzystów i perkusistów oraz wokalistów prowadzi instruktor Tadeusz Kubów. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.