Sponsorzy konkursu walentynkowego

Orion Dereźnia zdobywcą pucharu

Do udziału w turnieju zgłosiło się 14 drużyn z powiatu biłgorajskiego. Celem turnieju było wyłonienie dwóch drużyn do finału Okręgowego ZOZPN, ale także popularyzacja piłki nożne i integracja środowiska piłkarskiego w powiecie biłgorajskim. W organizację turnieju włączyło się Starostwo Powiatu Biłgorajskiego, Wójt Gminy Księżpol i GKS Relax Księżpol. 

Sobota była drugim dniem turnieju, w którym rywalizowało już 8 drużyn. W grupie A znalazły się drużyny: Orion Dereźnia, Błękitni Obsza, Piast Babice, Metalowiec Goraj. Do grupy B trafiły drużyny: Olimpiakos Tarnogród, Orzeł Tereszpol, Tarpan Korchów i Tanew Majdan Stary. – Po raz pierwszy od kilku lat turniej został zorganizowany w Księżpolu. Do tej pory był organizowany we Frampolu. Były to zawody dwudniowe. W pierwszy etapie uczestniczyło 14 drużyn, do drugiego awansowało osiem – mówi organizator turnieju Stanisław Kuczma. – Zwycięzca turnieju i druga w kolejności drużyna awansuje do finału okręgowego – dodaje

Sportowych emocji nie brakowało, a w finale rywalizowali zawodnicy Metalowca i Orionu. Ostatecznie najlepszą okazała się drużyna z Dereźni. Natomiast i Metalowiec, i Orion będą reprezentować nasz powiat podczas finału  XXVI Otwartych Okręgowych Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Seniorów, który odbędzie się 11 lutego w Nieliszu.

Na zakończenie turnieju rozdane zostały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Puchary wręczył starosta powiatu biłgorajskiego Kazimierz Paterak. – Bardzo się cieszę z waszego udziału w turnieju – mówił do zebranych drużyn starosta. – W każdych zawodach uczestnicy chcą wygrać. Jednak w każdej rywalizacji jest wygrany i pokonani – mówił do zebranych na hali sportowej zawodników. Dodał, że zauważył wśród grających zawodników chęć rywalizacji i zacięty duch sportowej walki, lecz z poszanowaniem innego zawodnika. – Gra zespołowa, to odpowiedzialność. Za drużynę, za drugiego kolegę i starania o jak najlepszy wynik całego zespołu. Serdecznie gratuluje wygranych i dziękuje wszystkim zespołom za udział – dodał. 

Najlepszym strzelcem turnieju został Piotr Przeszło (Piast Babice), najlepszym zawodnikiem – Kamil Kaproń (Tanew Majdan Stary), a najlepszym bramkarzem – Patryk Witko (Metalowiec Goraj).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.