- Reklama -

Optymistyczny efekt działań artystycznych wokół budynku GOK

Już można oglądać wszystkie elementy ozdobne – sztukę w przestrzeni – które powstały w ramach projektu realizowanego przez Nieformalną Grupę "Aarcia" działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.

Projekt był realizowany od czerwca 2020 roku i nosił nazwę „Na żółto i na niebiesko – optymistyczna kreacja przestrzeni lokalnej po/w trakcie/ pandemii w ramach programu dofinansowano ze środków „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

W ramach projektu powstały: kwietnik w kształcie rozlanej farby wraz z konstrukcją w kształcie tubki, zasadzono wrzosy, lampion inspirowany ludowym pająkiem, lampion w kształcie nuty, instalacja z kolorowych tasiemek wokół altany, mural: geometryczna Mona Lisa oraz dziewczynka czytającą książkę i symbole świąteczne (piernik, skarpeta św. Mikołaja i choinka).

- Reklama -

Celem projektu było „ożywienie” przestrzeni publicznej i uatrakcyjnienie jej poprzez sztukę. Wykonanie obiektów sztuki odbyło się wokół budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju i ma również spełniać rolę uatrakcyjniania rzeczywistości w czasie pandemii, wprawiania w dobry nastrój i nasuwania dobrych skojarzeń. Czas grupy i młodzieży spędzony podczas powstawania obiektów był nową formą rozwoju artystycznego i rozbudzenia kreatywności.

red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.