- Reklama -

- Reklama -

Opłaty za „Kajtka”

W Józefowie maluchy i ich rodzice mogą korzystać z usług Gminnego Klubu Dziecięcego "Kajtek". Jakie będą opłaty za pobyt malucha w tym miejscu?

- Reklama -

„Kajtek – Gminny Klub Dziecięcy” taką nazwę nosi pierwszy żłobek samorządowy, który powstał w 2019 roku w Józefowie. W placówce jest miejsce dla maksymalnie 13 dzieci w wieku do 3 lat, a większość pieniędzy na jego utworzenie i prowadzenie gmina otrzymała z Unii Europejskiej. Pomieszczenia są dostosowane do potrzeb dzieci.

Do końca obecnego roku szkolnego pobyt dziecka w klubie jest bezpłatny, ponieważ jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. To z tego źródła pochodziły pieniądze nie tylko na pokrycie kosztów utworzenia tej placówki w części miejscowego przedszkola, ale również na zatrudnienie opiekunów i osób do pomocy przy opiece nad maluchami oraz pokrycie kosztów funkcjonowania klubu przez dwa lata.

- Reklama -

Od 1 września pobierane będą opłaty za pobyt maluchów. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Józefowie, radni podjęli uchwałę w tej sprawie. Ustalili miesięczną opłatę stałą za pobyt dziecka w Klubie Dziecięcym „Kajtek” w Józefowie w kwocie 350 zł za miesiąc. Dzienna stawka za wyżywienie wynosić będzie 10 zł. Natomiast za każdą dodatkową godzinę opieki wykraczającą poza 10 godzin dziennego pobytu dziecka w Klubie ustalili opłatę w wysokości 10 zł.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.