Ekogarden

- Reklama -

Opłatek w Urzędzie Gminy Biłgoraj

„Wesoła nowina powiła nam Syna Maryja…” – słowami tej pastorałki Kapela Ludowa "Krążałka" wprowadziła w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia wszystkich przybyłych gości na dzisiejsze spotkanie opłatkowe zorganizowane w Urzędzie Gminy w Biłgoraju.

W Gminie Biłgoraj już od kilku lat kultywowana jest tradycja spotkania przy wigilijnym stole. Również i tego roku 9 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się spotkanie opłatkowe.

Wójt gminy Wiesław Różyński przywitał wszystkich przybyłych, a następnie przekazał tradycyjne noworoczne życzenia: aby w sercu każdego trwała radość z Narodzonego Jezusa, żeby nigdy nikogo nie opuszczała nadzieja i miłość, zaś rodziny niech wypełni pokój. Podkreślił kultywowane wiary i tradycji naszych ojców, jak również to, że owo spotkanie jest nie tylko podzieleniem się opłatkiem, ale przede wszystkim spotkaniem się w takim gronie, aby się zjednoczyć i złożyć sobie noworoczne życzenia. Ponadto radny Gminy Biłgoraj Marek Małysa zaprezentował kilka kolęd w swoim wykonaniu.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła duchowa atmosfera. Modlitwie przewodniczył ks. proboszcz parafii w Gromadzie ks. Marek Kuśmierczyk. Po odczytaniu fragmentu Pisma Św. i odśpiewaniu kolędy, przybyli goście podzielili się opłatkiem. Spotkanie zakończyła uroczysta wieczerza, na której dominowały tradycyjne polskie potrawy wigilijne, jak np. barszcz z uszkami, kapusta, pierogi, śledzie, ryba po grecku oraz susz.

- Reklama -

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością księża parafii z gminy Biłgoraj, radni gminni oraz powiatowi, sołtysi, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, a także ci którzy są zaprzyjaźnieni z Samorządem Gminy w Biłgoraju.

Przybyłych gości w wigilijną, świąteczną atmosferę wprowadziła Kapela Ludowa “Krążałka”, śpiewając piękne polskie pastorałki. Dla tych, którzy zechcieliby usłyszeć więcej kolęd i pastorałek w wykonaniu tej kapeli i nie tylko, wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński zachęcił do wzięcia udziału w przeglądzie kolęd, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

J.P.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.