kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Operacja „Silne Wsparcie” na Lubelszczyźnie

Żołnierze 2. Lubelskiej Brygady OT i Straż Graniczna prowadzą wspólne patrole wodne na rzece Bug w pasie objętym stanem wyjątkowym w ramach operacji pk. „Silne Wsparcie”.

- Reklama -

Trwa operacja pod kryptonimem „Silne Wsparcie” we wschodniej części województwa lubelskiego. Główny wysiłek żołnierzy 2. LBOT skupiony jest na wspieraniu mieszkańców strefy objętej stanem wyjątkowym oraz współpracy z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej.

Współpraca ta polega m.in. na prowadzeniu wspólnych patroli wodnych na rzece Bug. Terytorialsi wydzielają łodzie saperskie będące w ich wyposażeniu oraz specjalnie wyszkolonych do tego zadania sterników.

urząd MArszałkowski projekt

Codziennie mobilne zespoły oceny wsparcia z 23. bialskiego batalionu lekkiej piechoty oraz 24. chełmskiego batalionu lekkiej piechoty, monitorują sytuację w 68 miejscowościach objętych stanem wyjątkowym w naszym województwie. Żołnierze są w stałym kontakcie z lokalnymi władzami, spotykają się z samorządowcami i mieszkańcami. Ponadto żołnierze z Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT oferują urzędom bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz doradztwo w zakresie zabezpieczenia systemów teleinformatycznych. Od 3 września br. żołnierze WOT prowadzą operację pk. „Silne Wsparcie” w województwach podlaskim i lubelskim, której celem jest wzmocnienie odporności lokalnych społeczności z rejonów przygranicznych na zagrożenia o charakterze hybrydowym.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

kpt. Damian Stanula 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.