- Reklama -

- Reklama -

Operacja „Rzeka” w Biłgoraju

W kolejny wakacyjny weekend Operacja Rzeka prowadzona będzie na rzekach w gminach Biłgoraj, Sułów i Janów Lubelski. Dotrze także na Festiwal Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Lubelskie to kolejny przystanek na mapie letniej operacji, w ramach której ekipa patrolowa canoe sprząta 30 rzek w Polsce. 

- Reklama -

W sierpniu na rzekach Biała Łada, Wieprz i Bukowa rozpocznie się kolejny etap letniej edycji sprzątania rzek. Tak jak poprzedni, będzie się odbywać z poziomu canoe/kajaku.

Podczas wakacji Operacja Rzeka odwiedza także 3 festiwale oraz największy spływ kajakowy i tam również odbędą się akcje sprzątania.

- Reklama -

– Naszą obecność na wydarzeniach kulturalno-rekreacyjnych zainaugurowaliśmy na Festiwalu Kultury Pogranicza Folkowisko w Gorajcu. W najbliższy weekend dotrzemy na Festiwal Języka Polskiego do Szczebrzeszyna, a w sierpniu na Festiwal Patrząc na Wschód do Budy Ruskiej. Będziemy także na spływie „500 kajaków” w Drohiczynie. Finał akcji odbędzie z końcem wakacji w Janowie Podlaskim. Na tych wydarzeniach będą organizowane 20-osobowe sztaby, które będą sprzątać w godzinach porannych. Wieczorami zaś będą odbywały się koncerty dla rzeki projektu Sviatyj – solo, duet lub trio, a w Janowie wystąpią Haydamaky – mówi Daniel Parol, jeden z pomysłodawców i organizator Operacji Czysta Rzeka.

Porządkowe spływy w woj. lubelskim odbędą się:

30.07.2021

  1. dzień rzeka: Biała Łada Sól – Ruda Zagrody (gm. Biłgoraj)

31.07.2021

  1. dzień rzeka: Wieprz  Szczebrzeszyn – Deszkowice (gm. Sułów)

01.08.2021

  1. dzień rzeka: Bukowa Momoty Górne – Jakuby (gm. Janów Lubelski)
    także do aktualności na naszej stronie: https://operacjarzeka.pl/aktualnosci/

Chętni do udziału w akcjach podczas wydarzeń mogą zgłaszać się poprzez stronę www.operacjarzeka.pl z początkiem tygodnia, w którym przypada impreza oraz na miejscu do organizatorów. Zainteresowani dołączeniem do ekopatrolu wodnego mogą zgłaszać się poprzez e-mail rzeka@operacjarzeka.pl. Na każdej akcji organizatorzy przewidzieli min. 2 canoe dla wolontariuszy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.