- Reklama -

- Reklama -

Onkolodzy dostępni w CM Luxmed w Biłgoraju

Choroby nowotworowe można obecnie zaliczyć do cywilizacyjnych. Różnego rodzaju guzy coraz częściej dotykają członków naszych rodzin czy znajomych. Całkowite wyleczenie w dużej mierze zależy od stadium zaawansowania tej choroby w momencie jej wykrycia. Dlatego w chorobach nowotworowych niezmiernie ważna jest profilaktyka, z której od lutego br. bezpłatnie skorzystać można w placówce Luxmed w Biłgoraju.

- Reklama -

Lekarze onkolodzy przyjmują w Centrum Medycznym Luxmed w Biłgoraju w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. To znaczy, że wizyty dla pacjenta są bezpłatne. Odbywają się one w niektóre wtorki i piątki w godzinach popołudniowych, ale żeby skorzystać z konsultacji należy wcześniej dokonać rejestracji telefonicznej.

W poradni onkologicznej Centrum Medycznego Luxmed przyjmuje dr n. med. Andrzej Kukiełka oraz lek. med. Marek Maciocha. Są to specjaliści z doświadczeniem, którzy na co dzień praktykują na Oddziale Onkologicznym w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu oraz w NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej.

W Biłgoraju filia Lubelskiego Centrum Medycznego Luxmed z gabinetami lekarskimi  istnieje od 2007 wcześniej mieściła się przy ul. Kościuszki 18. Od lutego 2019 roku wszystkie poradnie specjalistyczne oraz punkt pobrań znajdują się przy ulicy Kościuszki 50. Jest to budynek przy rondzie na skrzyżowaniu ul. Nadstawnej i Kościuszki.

– W poradni zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych. Do poradni onkologicznej nie jest potrzebne skierowanie. Z bezpłatnej wizyty u naszych specjalistów onkologów w Biłgoraju skorzystać może każdy, kto ma jakiekolwiek obawy lub jest osobą z grupy ryzyka, czyli taką u której w rodzinie występują choroby nowotworowe – mówi Małgorzata Smędra, kierownik biłgorajskiej filii Luxmed.

Jeżeli podczas wizyty okaże się, że do postawienia diagnozy potrzebne jest wykonanie badań szczegółowych, wówczas onkolog kieruje na bezpłatną w ramach NFZ kompleksową diagnostykę w zakresie chorób nowotworowych. Większość z nich, np. biopsja cienkoigłowa, markery nowotworowe, badania laboratoryjne, mammografia, usg, wykonywane są na miejscu w Biłgoraju.

– Jeżeli zachodzi potrzeba bardziej szczegółowych badań, nasi lekarze kierują pacjentów do placówki Luxmed w Lublinie. Pacjent onkologiczny nie jest u nas pozostawiony sam sobie, jest on u nas objęty dalszą diagnostyką i opieką w zakresie leczenia – dodaje Małgorzata Smędra.

Pamiętajmy, że wykrycie nowotworu we wczesnym stadium daje wysokie gwarancje na pełne wyleczenie. Często też okazuje się, że pacjent nie potrzebuje specjalistycznego leczenia, ponieważ nie jest chory na raka. Skierowanie do onkologa nie jest wymagane. W poradni przyjmowane są również dzieci bez limitu wiekowego.

- Reklama -

Objawy, jakie powinny nas zaniepokoić i skierować do onkologa to: zgrubienia na skórze, guzki, nietypowe krwawienia, znamiona, owrzodzenia, rany, które się nie goją. Niepokojące mogą być także nieregularne wypróżnienia i oddawanie moczu, a także zaburzenia pracy przewodu pokarmowego. Objawem może być również uporczywy kaszel, chrypka czy przewlekłe zmęczenie.

Choroba nowotworowa jest dużym problemem, obciążeniem emocjonalnym i psychicznym dla pacjenta oraz jego rodziny, dlatego Centrum Medyczne Luxmed zapewnia również w tym zakresie opiekę psychologiczną.

Oprócz poradni onkologicznej w Centrum Medycznym Luxmed w Biłgoraju bezpłatnie (w ramach NFZ) można skorzystać również z:

  1. PORADNI PSYCHOLOGICZNEJ  (tutaj)
  2. PORADNI PSYCHIATRYCZNA (tutaj)
  3. PORADNI GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZA (tutaj)

Centrum Medyczne Luxmed filia w Biłgoraju ul. Kościuszki 50 (budynek obok ronda przy ul. Nadstawnej)

Rezerwacja usług tel.: 84 686 95 33 lub on-line  luxmedlublin.pl

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. mieszkaniec mówi

    Nasuwa się pytanie dlaczego osoby chore na raka muszą jeszcze płacić za wizytę. DLACZEGO!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.