- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Oni za tydzień będą najważniejsi

Znamy gospodarzy tegorocznych Dożynek Powiatu Biłgorajskiego. Święto plonów zostanie zorganizowane w tym roku w Łukowej w niedzielę, 28 sierpnia.

- Reklama -

Dożynkowy korowód będą prowadzić starostowie. W tym roku będą nimi: Ewa Pękala i Dariusz Kuszka.
Ewa Pękala – lat 38, wspólnie z mężem Tomaszem wychowują 11-letniego syna Karola. Prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 610 ha. Specjalizują się w uprawie tytoniu i zbóż, w tym: tytoń – 130 ha, rzepak – 210 ha, pszenica – 140 ha, kukurydza – 105 ha, soja 15 ha, fasola – 120 ha. Posiadają nowoczesny park maszynowy koncernu CNH, marek New Holland i Steyr. Są współwłaścicielami firmy Łukowa Tobacco oraz Polski Monopol Tytoniowy specjalizujących się w skupie i przetwórstwie tytoniu.

- Reklama -

Dariusz Kuszka – rolnikiem z Łukowej wraz z żoną Dorotą prowadzi 300 hektarowe gospodarstwo, z ukierunkowaniem na uprawę pszenicy, rzepaku i kukurydzy. Posiada wyspecjalizowany, bardzo nowoczesny sprzęt rolniczy, złożony m.in. z ciągników i kombajnów znanych marek Fendt i John Deere. Duże gospodarstwo Państwa Kuszków, pomimo tego, że wymaga olbrzymiego nakładu pracy, prowadzone jest w sposób wzorowy i stanowi przykład gospodarowania dla innych rolników. Państwo Kuszkowie mają 17-letnią córkę Julię.

 

info/foto: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.