- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Oni są gotowi by zmienić Biłgoraj (FOTO)

A oto młodzi ludzie z Biłgoraja, gotowi zmieniać miasto! Mają mnóstwo zapału, a ich głowy kipią od pomysłów. Ale żeby rządzić trzeba wiedzieć jak, gdzie i czym. Czy młodzi podołają stawianym im wyzwaniom? Trwa druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta Biłgoraja.

- Reklama -

Trwa druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta. Młodzi radni już pewnie chcieliby zmieniać świat, a przynajmniej miasto, ale żeby to zrobić muszą posiąść wiedzę jak to robić. I tu na przeciw wychodzi skarbnik miasta, który z ogromną dokładnością tłumaczy im zasady funkcjonowania samorządu, wyjaśnia różnice między wójtem, burmistrzem i prezydentem miasta.

 

Za co odpowiada gmina? Kto kieruje przedszkolem, a kto szkołą średnią? Kto odpowiada za porządek w mieście? Dlaczego ” dorosła” rad liczy 21 radnych, a młodzieżowa tylko 18?   Te pytania możecie zadać od dziś młodym radnym, bo właśnie posiedli taką wiedzę.

 

- Reklama -

Zobaczcie z jakim zaangażowaniem wcielili się w swoje nowe role radnych.

 

                       

- Reklama -

3 Komentarze
  1. MójNick mówi

    Bardzo dobrze się „kipi pomysłami”, radzi i i rządzi …. szczególnie cudzymi pieniędzmi. Te wszelkie „rady” : młodzieżowe, seniorów, miasta i inne „społeczne” powinny składać się z PODATNIKÓW, osób, które wpłacają pieniążki ze swojej pracy do budżetu! Dlaczego dzieciaki bez doświadczenia życiowego albo i osoby, które w życiu nie skalały się pracą mają decydować na co wydać MOJE pieniądze?

  2. Do Az mówi

    Dzieci chcą się uczyć.

  3. az mówi

    Jeszcze pajdokracji w Biłgoraju brakuje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.