AGD

- Reklama -

- Reklama -

Oni pomagają Ukraińcom. Trzy organizacje wyróżnione

Organizacje pozarządowe z powiatu biłgorajskiego zostały wyróżnione za pomoc kierowaną dla uchodźców z Ukrainy. Uroczysta gala z udziałem władz województwa lubelskiego, oraz Wasyla Zwarycza, ambasadora Ukrainy w Polsce i Konsula Honorowego Ukrainy w Chełmie Stanisława Adamiaka. odbyła się w Lublinie. Kto reprezentował powiat biłgorajski?

- Reklama -

Celem Gali było wyrażenie wdzięczności wszystkim organizacjom pozarządowym i podmiotom działającym w sferze pożytku publicznego, które tuż po napaści Rosji na Ukrainę natychmiast zaangażowały się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Łącznie wręczono dyplomy 89 organizacjom pozarządowym, które mają zarejestrowaną swoją siedzibę w województwie lubelskim lub ich działania dotyczyły naszego województwa.

Z całego serca gorąco dziękuję wszystkim, którzy tak chętnie od pierwszych dni wojny włączyli się w pomoc dla naszych sąsiadów, niesłusznie zaatakowanych przez Rosję, za udzielanie wsparcia zarówno w sferze finansowej, jak i społecznej. Nie ustawajcie, nasi bracia Ukraińcy dalej nas potrzebują. Niech to dobro, które dajecie, zwraca się wam podwójnieżyczył Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

- Reklama -

Wśród 89 wyróżnionych organizacji z całego województwa lubelskiego są te z powiatu biłgorajskiego:

  1. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Zarząd Oddziału w Biłgoraju.
  2. Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Biłgorajski.
  3. Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Podaj Dłoń” w Józefowie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.