- Reklama -

Old Superbike Bros w akcji

W dniach 1-11 czerwca br. dziesięciu biłgorajskich motocyklistów na swych stalowych rumakach po raz dziesiąty pokonało trudną, ale piękną trasę liczącą blisko 5 tys. km. Do pierwszego postoju na Ukrainie towarzyszyło im trzech motocyklistów z Lublina: „Wojtas”, „Pabulon” i „Lisu”. Tu było bardzo trudno, fatalna nawierzchnia dróg (wykroty). Wyłudzania mandatów były na porządku dziennym. Pojawiły się drobne awarie i wiele przeciwności losu.

Zahartowani w boju motocykliści pokonali z typowym dla Polaków poczuciem humoru trudny teren, by odetchnąć trzeciego dnia w kolorowej Rumunii. Dobra nawierzchnia, piękne widoki – przełęcz Prislop (1416 m n.p.m.) – sprawiły, że kiepskie nastroje po dwudniowym pobycie na Ukrainie szybko zostały zapomniane, zwłaszcza że czwartego dnia motocykliści spotkali się z rodakami, którzy zamieszkują Nowy Sołoniec. 700 Polaków ma tam swoją cichą przystań. Zaskoczyła naszych turystów gościnność, serdeczność i dobry poziom życia. Tylko ulewa była niepotrzebna. W Domu Polskim mówiono tylko po polsku. Wszystko było OK.

Piąty dzień – Mołdawia. Tu nasi turyści zwiedzili perełkę koneserów – winiarnię „Cricova”, 200 km podziemnych tuneli wypełnionych butelkami win. Były tu kolekcje win Putina, Tuska, Buzka i innych. W Mołdawii motocykliści podziwiali piękne widoki, dobrą pogodę i, niestety, marne drogi.

Dzień szósty – kierunek Konstanca. W Rumunii fatalne drogi – 40 km pokonali zmotoryzowani turyści w 2 godz(!). Dużo lepiej było w Bułgarii. Piękne wybrzeże. Stare urokliwe miasteczko Nesebyr i dalej pierwsza stolica Bułgarii – Stara Zagora. Stąd prezes Grzegorz wraca samotnie do Lublina (1630 km). Pokonuje ten dystans w 21 godz.! Pozostali motocykliści kierują się w stronę zapomnianego już centrum dowodzenia socjalistycznych elit w Buzzudzha. Tu zdesperowana Rosjanka dokonuje włamania i nasi mogą podziwiać(?) ponure, monumentalne gmaszysko – miejsce narad dowództwa RWPG.

Dzień dziewiąty – piękna trasa Transalpina – nawierzchnia super. Najdłuższy, ponad 500 km etap z niewątpliwą atrakcją Sighisoara, miejscem narodzin wampira Drakuli. Tu grupa dzieli się na dwa zespoły. Powrót przez Węgry.

Dzień dziesiąty – piękna miejscowość Tokaj. I jak tu nie skosztować znakomitego węgierskiego trunku, który znany jest na całym świecie.

Nazajutrz powrót do domu i wreszcie nasz wspaniały Biłgoraj – rodzinne miasto motocyklistów. Zmęczeni, ale szczęśliwi młodzi zmotoryzowani turyści już planują następne wojaże.

Przypomnę bohaterów tej wyprawy:

– Grzegorz Piróg (50 l.) prezes – zamieszkały w Lublinie biłgorajak

– Dariusz Szubiak (50 l.) wiceprezes – zamieszkały w Warszawie biłgorajak, tak jak pozostali

- Reklama -

– Robert Kiełb „Kimen” (48 l.) – zamieszkały w Nowym Jorku od 1993 r.

– Adam Szwed (48 l.) – w USA od 1994 r., zamieszkały w Nowym Jorku

– Sławek Pyszniak (50 l.) – od 1993 r. w Niemczech. Tu ożenił się.

– Jego żona Anne – bierze udział w każdym rajdzie

– Ireneusz Tarkowski (46 l.) – od 2013 r. mieszka i pracuje w Bristol (Anglia)

– Jacek Szubiak (48 l.) – współorganizator rajdu

– Piotr Strzałka (41 l.) i Grzegorz Strzałka (44 l.) – stali uczestnicy rajdów

Sponsorami rajdu byli: Urząd Marszałkowski w Lublinie – promocja regionu, Firma „Adrenaline” – fundator 3 strojów dla motocyklistów. Zespół składa serdeczne podziękowania.

 

Gratuluję wytrwałości, męstwa i dobrego samopoczucia.

Kazimierz Szubiak

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. siara mówi

    Dawno nie byłem na Ukrainie myślałem że coś sie zmieniło,, a jednak nie wiele, dalej te krwiopijcy wyciągają łapy po łapówki,, żebractwo !! ochyda nie ma po co tam jechać !!! i tam już sie nie zmieni ..

  2. Rossi mówi

    Fajna wyprawa ! Pogratulować !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.