- Reklama -

Ola Nizio zaśpiewała w Opolu

Pochodząca z Aleksandrowa Ola Nizo, po wygraniu V edycji programu "The Voice of Poland", wciąż podbija rynki muzyczne. Wczoraj na festiwalu w Opolu zaśpiewała swój najnowszy singel "Kuloodporna".

W ten weekend w Opolu trwa najważniejsza muzyczna impreza roku. Festiwal od lat wzbudza spore emocje, nie zabrakło ich także w tym roku. W piątek odbył się koncert Debiuty 2018  oraz konkurs na piosenkę mundialową.

W sobotę na opolskiej scenie zaprezentowali się wokaliści w konkursie na najlepszą premierę tego roku. Wśród wykonawców ze swoim nowym singlem „Kuloodporna” była także wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Ola Nizio. Razem z zespołem „Tulia” i Martą Gałuszewską dostała się ona do ścisłego finału. Po sms-owym głosowaniu konkurs Premiery na Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu wygrał zespół „Tulia”.

- Reklama -

W konkursie Premiery udział wzięli: Sławek Uniatowski, Tulia, Rubik, Ola Nizio, KASA, Marta Gałuszewska, Pączki w Maśle, Jakub Krystyan i Future Folk.

Zwycięzcą plebiscytu na najlepszą premierę, podczas Krajowego Koncertu Polskiej Piosenki w Opolu, według jury został zespół Tulia. Nagrodę publiczności wręczono również im. To niewiarygodny sukces dziewczyn. Na tym jednak nie koniec wyróżnień. Nagrodę ZAIKSU za najlepszą muzykę otrzymał Piotr Rubik. Zaskoczeniem było również wyróżnienia za najlepszy tekst dla Tomasza Organka, którą odebrał w jego imieniu Sławek Uniatowski. Nagrodę specjalną za nowatorskie podejście do muzyki ludowej odebrały dziewczyny z zespołu Tulia.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.