- Reklama -

Ola Bełz stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

 

Uzdolniona humanistycznie Aleksandra Bełz, uczennica klasy drugiej I LO im. ONZ w Biłgoraju o profilu prawniczym została stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Zakwalifikowała się do tego grona ze względu na swoje uzdolnienia oraz sukcesy w konkursach i olimpiadach historycznych, do których przygotowuje się pod kierunkiem pani Renaty Krzesińskiej. Nominacja zostanie wręczona uczennicy 29 października 2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Warto dodać, że w klasie pierwszej Aleksandra była stypendystką Fundacji im. prof. Geremka.

- Reklama -

Celem Funduszu na rzecz Dzieci jest pomoc w rozwoju zainteresowań wybitnie utalentowanym uczniom, mającym znaczące osiągnięcia i chcącym pracować nad swoim rozwojem. Fundusz zapewnia bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk m. in.: obozach naukowych, seminariach, warsztatach, koncertach i wystawach. Pomaga też finansowo stypendystom w realizacji własnych projektów. Program, choć obejmuje wiele różnych działań, służy głównie jednemu celowi – stworzeniu młodym ludziom warunków, w których będą mogli rozwinąć swój talent na miarę ponadprzeciętnych możliwości.

Aleksandra Bełz jest kolejnym stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.

ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.