- Reklama -

Okradł śpiących wędkarzy

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca na zbiorniku wodnym w Nieliszu. Dyżurny zamojskiej komendy otrzymał wówczas informację, że nocą, nieznany sprawca, wykorzystując drzemkę wędkarzy, ukradł rozstawione na łowisku wędki wraz ze skrzynką z wędkarskimi akcesoriami. Trzej pokrzywdzeni w wieku 38 – 41 lat, mieszkańcy Biłgoraja, oszacowali straty na kwotę 6 tys. złotych.

- Reklama -

Prowadząc czynności w sprawie policjanci z posterunku policji w Nieliszu ustalili sprawców tego czynu. Wczoraj zatrzymali jednego z nich. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gm. Nielisz. Mundurowi odzyskali również skradziony sprzęt. Nastolatek tuż po kradzieży ukrył go w stodole. Jeszcze wczoraj 19-latek został przesłuchany. Przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny. Dziś zarzuty pomocnictwa w kradzieży usłyszał jego 22-letni kompan. Przyznał się do udziału w kradzieży i również skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Przesłuchanie trzeciego wspólnika jest tylko kwestią czasu.

Wkrótce złodziejskie trio za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież cudzego mienia grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.