- Reklama -

Ogólnopolskie sukcesy matematyczne uczniów LO im. ONZ w Biłgoraju

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju – Magdalena Małyszek i Wojciech Socha uzyskali bardzo dobre wyniki w finale Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich z matematyki,  organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Celem konkursu jest motywacja uczniów klas trzecich liceum do intensywnego powtarzania i utrwalania wiedzy matematycznej przed egzaminem maturalnym, a także przygotowanie do podjęcia studiów. Konkurs składa się z kilku etapów, a uczestnicy przesyłają rozwiązania do organizatorów za pośrednictwem Internetu. Etapy: półfinałowy i finałowy odbywają się w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

- Reklama -

Konkurs matematyczny od lat cieszy się w szkole dużą popularnością. W poprzednich jego edycjach uczniowie LO im. ONZ w Biłgoraju uzyskiwali tytuły laureatów i finalistów. Wielu z nich podjęło później studia na Politechnice Warszawskiej lub innych prestiżowych uczelniach.

Magdalena Małyszek i Wojciech Socha przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczyciela matematyki pana Andrzeja Łokaja.

 

    ZSO

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.