Krystyna Deryło

- Reklama -

Ogólnopolski sukces uczennicy z Lipin Górnych

W trzeciej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Jakie znasz zawody?”, którego organizatorem była Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu wraz z Fundacją Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie I miejsce w konkursie fotograficznym zajęła Sandra Derylak lat 7 ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lipinach Górnych. Wykonała ona zdjęcie pt. „Piekarz”. Uczennicę przygotowała  Kazimiera Pawelec.

W konkursie tym brali też udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju: Jagoda Stasiewicz, Wiktoria Tucka, Matylda Rębacz, Kacper Rębacz, którzy pracowali pod kierunkiem Joanny Solskiej. Udział w konkursie plastycznym brały również przedszkolaki: Julia Siek i Michał Gliniak. Dzieci pracowały pod kierunkiem Marii Bzdyry. Uczęszczają one do Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych.

Uroczyste przekazanie nagród i dyplomów miało miejsce 24 czerwca br. podczas zakończenia roku szkolnego.

- Reklama -

Zadaniem konkursowym było stworzenie rysunku, fotografii lub krótkiego filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego. Prace miały przedstawiać w sposób ciekawy zawód i koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy.

Konkurs był skierowany do: dzieci w wieku przedszkolnym (plastyczny), uczniów szkół podstawowych (fotograficzny), uczniów gimnazjum (filmowy). Jego celem było kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy i propagowanie szacunku dla pracy.

Koordynatorem konkursu na szczeblu powiatu był Cech Rzemiosł Różnych i Drobnej Przedsiębiorczości w Biłgoraju.

 Wszystkim laureatom, uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.