- Reklama -

- Reklama -

Ogólnopolski sukces plastyczny wychowanków MDK

- Reklama -

Nagrody dla Kuby Furmanka, Martyny Bednarz i Martyny Kniaziowskiej oraz pięć wyróżnień to efekt udziału wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Jak wyglądałaby szopka w innych krajach? Z jakimi zwierzętami przyszliby ludzie pokłonić się Bożej Dziecinie?”. Organizatorem imprezy jest Fundacja Orszak Trzech Króli, mająca swą siedzibę w Warszawie.

 

Mulawa podziękowania

 

Chociaż okres Bożego Narodzenia już za nami, to właśnie teraz, w piątek 10 lutego, zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego poświęconego tej tematyce. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i prezentacja pasji plastycznych dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. Organizatorzy chcieli zachęcić dzieci i młodzież uzdolnioną plastycznie do wspólnego rodzinnego przeżywania okresu świąt Bożego Narodzenia i zastanowienia się: jak mogłaby wyglądać grota czy szopka, gdyby Dzieciątko Jezus przyszło na świat np. na Grenlandii, w Afryce, Ameryce Południowej czy może w Australii? Kto i z jakimi zwierzętami przyszedłby pokłonić się Bożej Dziecinie?  

Wychowankowie pracowni plastycznej „Tęczowa Malarnia” z biłgorajskiego MDK, pracujący pod kierunkiem Anny Świcy, mogą poszczycić się aż trzema przyznanymi przez jury nagrodami. III miejsce w swojej kategorii wiekowej kl. I-III otrzymała praca wykonana przez Jakuba Furmanka (lat 8). Kuba narysował pastelami olejnymi szopkę pośród dzikich zwierząt Afryki. Szopka usytuowana została na piasku, a Święta Rodzina znalazła schronienie od palącego słońca pod byle jak skleconą szopą. Za swoją pracę ukazującą narodziny maleńkiego Jezusa, w otoczeniu zimnych i nieprzyjaznych lodów Arktyki, ale w otoczeniu zwierząt – dwunastoletnia Martyna Bednarz w kategorii klas IV-VI zdobyła II miejsce, zaś III miejsce zdobyła jej rówieśnica Martyna Kniaziowska, która przeniosła narodziny Pana Jezusa do dalekiej Japonii. Wyróżnienia zdobyły prace Alicji Flor (lat 8), Leny Kloc (lat 9), Julii Wasąg (lat 8), Anny Szubiak (lat 10) i Julii Kaczor (lat 13). Wszystkie dzieci wykazały się wielką wyobraźnią i kreatywnością.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Składając gratulacje za osiągnięty sukces życzymy im jeszcze wielu tak pięknych sukcesów!

 

A.M. Świca

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.