- Reklama -

Ogólnopolski sukces młodych artystek

Julia Furmanek i Łucja Ksiądz to dwie wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, które zostały nagrodzone w 17 Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Człowiek w ruchu”. Na konkurs zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach wpłynęło 1443 prac z 208 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski.

Jury w składzie: Benedykt Możdżeń – artysta plastyk, Magdalena Możdżeń – artysta plastyk, Wanda Ugarenko – artysta plastyk przyznało nagrody i wyróżnienia w 15 kategoriach wiekowych. Wśród laureatów znalazły się także dziewczynki uczęszczające na zajęcia plastyczne prowadzone w pracowni Tęczowa Malarnia biłgorajskiego MDK. Ich nauczycielką jest Anna Świca.

- Reklama -

Za swoją pracę Julia Furmanek – w kategorii wiekowej 6 lat – zdobyła III miejsce. W kategorii dzieci siedmioletnich Łucja Ksiądz – podobnie jak jej koleżanka – otrzymała trzecią nagrodę. Julka ukazała w swoim obrazku zabawę karnawałową, a na nim postaci dzieci wirujące w tańcu. Z kolei Łucja stworzyła pracę bardzo oszczędną w formie i zastosowanej kolorystyce. Głównymi bohaterkami jej pracy są małe tancerki, które unoszą się ponad sceną niczym fruwające motyle. Obok kolejna para szykuje się do występu.

Inspiracją zmagań konkursowych są różnorodne zachowania człowieka oddające formy aktywności tj. taniec, balet, teatr, cyrk, muzyka, sport, rekreacja, itp.. Dostarczają one wielu emocjonalnych przeżyć, które dadzą się przełożyć na wrażenia estetyczne. Obrazy stworzone przez uczestników konkursu cechuje niezwykła autentyczność i szczerość wypowiedzi. Nagrodzone prace poprzez świat barw i form plastycznych prezentują radość, żywiołowość i wielką wyobraźnię młodych ludzi. Możemy się o tym przekonać patrząc na obrazki stworzone przez dwie bardzo młode artystki, którym serdecznie gratulujemy zdobytych laurów!

Anna M. Świca
 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.