Moto Tech

- Reklama -

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w LO im. ONZ w Biłgoraju

  Działająca przy Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju Grupa PaT (Profilaktyka a Ty) wraz z opiekunem panią Małgorzatą Garbacz 1 czerwca 2016 r. zorganizowała Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Biłgorajską Grupę PaT w działaniach promujących modę na życie bez uzależnień i twórczą profilaktykę prozdrowotną wspierała policja oraz zaproszeni goście. Uroczystości odbyły się w auli szkoły oraz w Parku Solidarności.

  W auli uczestnicy obchodów OGP obejrzeli spektakl pt. „Pif, paf” przygotowany przez młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem pani Elżbiety Ciryt oraz spektakl „Bliskość” w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej pod kierunkiem pani Moniki Lembryk-Bartoszek. Aktywnie włączyła się także Grupa PaTPORT z Frampola z opiekunem panią Moniką Mielnik-Deryło.

  Po części artystycznej uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście z transparentami udali się do Parku Solidarności, gdzie odbyła się dalsza część obchodów OGP. W Przestrzeni S.O.W.A. młodzież poprowadziła animacje społecznościowe, do których zaprosiła wszystkich uczestników. Punktualnie o godz. 12 została odczytana odezwa społeczności PaT z okazji obchodów Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki.

- Reklama -

  W happeningu pod hasłem „Zryw wolnych serc” udział wzięli uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze swoimi opiekunami, a także przedstawiciele instytucji, którzy na co dzień zajmują się działaniami na rzecz bezpieczeństwa publicznego i profilaktyki w Biłgoraju.

  Podczas trwania Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki została wręczona nominacja lidera Grupy PaT Biłgoraj Justynie Stępień przez panią Dorotę Gil – wojewódzkiego koordynatora PaT z KWP w Lublinie.

   Słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników przygotowały firmy: Ciastkarnia Teresy i Czesława Obszyńskich, Cukiernia Jamińscy, Ciastkarnia „Marcyś” oraz Piekarnia – Zenon Kotowski.

  ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.