„Ognie Niepodległości” w Obszy

"Ognie Niepodległości" to inicjatywa lubelskiego hufca Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, której patronuje wojewoda i jednocześnie przewodniczący Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w województwie lubelskim. W tym roku ognie mają zapłonąć w wybranych miejscach, natomiast we wszystkich gminach takie spotkania są planowane za rok, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Przy wspólnym ognisku w Obszy zasiądą przedstawiciele władz samorządowych, leśnicy, strażacy i inni mieszkańcy gminy, którzy wysłuchają odezwy komitetu wojewódzkiego obchodów, a także obejrzą program słowno-muzyczny w wykonaniu miejscowych gimnazjalistów. 
Główne obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości odbędą się dzień później. W sobotę, 11 listopada, uczestnicy święta zbiorą się o godz. 10.15 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy, by razem przejść na Mszę świętą w intencji Ojczyzny w miejscowym kościele. Eucharystię poprzedzi okolicznościowa akademia, przygotowana przez gimnazjalistów, a zakończy przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie mieszkańcy gminy uczczą pamięć tych, którzy walczyli o wolną Polskę. 
 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.