- Reklama -

Oferowali do sprzedaży podrobione towary

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bardzo często podczas wykonywania czynności służbowych monitorują sieć. Na różnych portalach ogłoszeniowych pojawiają się artykuły opatrzonego znakami towarowymi renomowanych firm. Niestety w rzeczywistości nie są to oryginalne przedmioty, a logo z marką firmy zostało naniesione w sposób nielegalny.

Biłgorajscy kryminalni u 30 – latki z gminy Tereszpol ujawnili i zabezpieczyli podrobiony agregat prądotwórczy. Policjanci ustalili, że w ofercie tej firmy nie ma nawet oryginalnego odpowiednika sprzętu, jaki oferowała 30 -latka. Podobnie 43 latek z gminy Nielisz oferował do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym podrobiony agregat prądotwórczy. Kancelaria prawna reprezentująca firmę stwierdziła jednoznacznie, że logo umieszczone na agregacie jest podrobione. Firma wyceniła straty na łączną kwotę 10.000 zł.

- Reklama -

Nieco mniejsze straty oszacowano na szkodę jednej z ekskluzywnych firm odzieżowych. 43 letnia mieszkanka Biłgoraja postanowiła wystawić do sprzedaży dwa damskie szale z podrobionym znakiem firmy. Straty wstępnie zostały wycenione na 2.000 zł.

Policjanci zabezpieczyli fałszywki. Wszystkie osoby usłyszą zarzuty i odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.