- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Odzież robocza na zimę – o tym trzeba pamiętać

Wraz z pierwszymi ochłodzeniami, należy zadbać o optymalne warunki pracy pracowników, zwłaszcza tych, którzy swoje obowiązki realizują na świeżym powietrzu. Standardem jest więc kurtka robocza zimowa czy spodnie robocze ocieplane. Z jakich elementów powinna składać się odzież robocza zimowa?

Kurtki robocze ocieplane pozwalają zachować odpowiednią temperaturę ciała pracownika, jeśli na zewnątrz doskwiera mróz. Wraz z nadejściem zimy należy zadbać o stosowne elementy odzieży pracowniczej, które ochronią od zimnego powietrza i pozwalają zachować więcej ciepła. Jest to jeden z podstawowych obowiązków każdego pracodawcy.

Kurtki robocze ocieplane i inne elementy wyposażenia pracownika chroniące przed chłodem

- Reklama -

Każdy pracownik narażony na pracę w trudnych warunkach pogodowych powinien być odpowiednio zabezpieczony asortymentem ze sklepu BHP. Na początek obuwie robocze, czyli ocieplana wyściółka i solidna, antypoślizgowa podeszwa, która zminimalizuje ryzyko upadku na lodzie, a także pozwoli zachować ciepło w niskich temperaturach. Ocieplane powinny być również spodnie. Wybrany model powinien być przed użytkowaniem dokładnie sprawdzony – czy nie krępuje ruchów, a także czy jest funkcjonalny. W wielu zawodach im więcej kieszeni w spodniach roboczych, tym lepiej. Podobne zasady obowiązują kurtki robocze. Ocieplana kurtka robocza powinna posiadać praktyczne kieszenie oraz niezawodny zamek błyskawiczny lub solidne guziki. Kurtki powinny chronić nie tylko przed zimnem, ale też przed silnym wiatrem. Dlatego ważny jest również kaptur. Zima to nie tylko niskie temperatury, ale również dużo wilgoci. Dobrej jakości kurtka, która zapewnia komfort musi być zatem wodoodporna. Wybierz sprawdzone produkty BHP dostępne w ofercie https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/odziez-robocza/kurtki/. Wreszcie potrzebne są również rękawice robocze, które będą nie tylko ogrzewać dłonie, ale też umożliwią precyzyjną pracę na świeżym powietrzu.

Zimowa kurtka robocza ocieplana – co jeszcze powinna mieć?

Kurtka ocieplana BHP wykonana z poliestru często zapewnia ochronę przed niską temperaturą, ale co z pozostałymi zagrożeniami pracy na zewnątrz. Na przykład drogowcy, którzy zimą często pracują przy usuwaniu zasp śnieżnych czy innych problemach tej pory roku. W ich przypadku równie ważne co ocieplenie kurtki są elementy odblaskowe, które zapewniają osobom pracującym w pobliżu ruchliwych ulic odpowiednią widoczność. Warto o tym pamiętać wybierając kurtki zimowe w hurtowni BHP. Kurtka zimowa to ważny element wyposażenia każdego pracownika, dlatego nie warto czekać, żeby zapewnić jak najlepsze warunki pracy.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.