- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Odwiedziła ponad 180. krajów. W poniedziałek w Józefowie

Monika Witkowska w lipcu tego roku jako druga Polka w historii, po Wandzie Rutkiewicz, zdobyła szczyt K2. W przyszłym tygodniu podróżniczka, żeglarka, dziennikarka i przewodniczka wypraw trekkingowych odwiedzi Józefów. Spotkanie autorskie w miejscowej bibliotece odbędzie się w poniedziałek 21 listopada o 11.00.

- Reklama -

Monika Witkowska ma na koncie 4 ośmiotysięczniki i Koronę Ziemi. Jako żeglarka m.in. dwukrotnie opłynęła Przylądek Horn nazywany „żeglarskim Everestem” oraz przepłynęła między Grenlandią i Alaska, a podczas swoich podróży odwiedziła ponad 180 krajów świata. Swoje wrażenia z tych wypraw opisała w setkach artykułów i kilkunastu książkach.

Poniedziałkowe spotkanie będzie ostatnim elementem projektu, który józefowska książnica realizuje w ramach obchodów Roku Wandy Rutkiewicz. Wszystko rozpoczęło się w czerwcu grą terenową pod nazwą „Na dachu świata”. Potem biblioteka w Józefowie zorganizowała cykl warsztatów, spotkań i wystaw, piknik integracyjny i konkurs literacko-plastyczny „Najpiękniejsza podróż w moim życiu”.

- Reklama -

Projekt „Góra nad górami. O Rutkiewicz w bibliotece” jest finansowany ze środków Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”, które biblioteka w Józefowie pozyskała za pośrednictwem Instytutu Książki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.