- Reklama -

- Reklama -

Odszedł Tadeusz Kuźmiński, zasłużony mieszkaniec Biłgoraja

W sobotę 18 lipca w wieku 65 lat zmarł Tadeusz Kuźmiński, biłgorajski wizjoner, przedsiębiorca oraz społecznik.

- Reklama -

Tadeusz Antoni Kuźmiński urodził się 15 października 1954 roku w Biłgoraju.

- Reklama -

W latach 1974-1975 pracował w Biłgorajskich Zakładach Naprawy Samochodów oraz w Spółdzielni Mieszkaniowej Łada. W roku 1981 zdecydował się na rozpoczęcie działalności gospodarczej, pomimo trudnej sytuacji politycznej i warunków niesprzyjających prywatnej przedsiębiorczości. Do roku 1988 pracował w Spółdzielni Rzemieślniczej w Lubartowie zajmującej się produkcją wyrobów drewnianych. W latach 1988-1990 przebywał w USA. W 1991 roku wraz z grupą biłgorajskich przedsiębiorców doprowadził do powstania firmy AMBRA, której był głównym udziałowcem i wiceprezesem ds. inwestycji. W 1998 roku dzięki kreatywności i zaangażowaniu Pana Tadeusza Kuźmińskiego powstała również w Biłgoraju firma Model Opakowania. W latach 1997-2000 Tadeusz Kuźmiński był tam wiceprezesem ds. inwestycji. W obu firmach pracuje kilkuset mieszkańców Biłgoraja i okolic.

biłgoraj.pl

Wizjonerstwo Tadeusza Kuźmińskiego obejmowało nie tylko sferę biznesu, ale również troskę o społeczny i kulturalny rozwój miasta i regionu. Szczególnym tego wyrazem jest pomysł budowy „Miasta na Szlaku Kultur Kresowych”.

W 2005 roku z jego inicjatywy powstała Fundacja Obywatelska na Rzecz Integracji Rozwoju Gospodarczego, Kultury, Turystyki i Sportu oraz Zachowania Tradycji Regionów Kresowych – Biłgoraj XXI, która  realizuje unikatowy projekt w dolinie rzeki Białej Łady. „Miasto na Szlaku Kultur Kresowych” ma pełnić funkcję zaplecza kulturalnego, sportowo-rekreacyjnego i hotelowo-gastronomicznego oraz przyszłego centrum logistyczno-informacyjnego dla wielu nowych, niezależnych przedsięwzięć gospodarczych w regionie, związanych z rozwojem przemysłu turystyczno-rekreacyjnego.

Tadeusz Kuźmiński od wielu lat wspierał finansowo działalność wielu biłgorajskich organizacji, m.in. Biłgorajskiego Klubu Sportowego ŁADA, Funduszu Lokalnego Ziemi Biłgorajskiej oraz Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kulturalnego im. I. B. Singera.

Działalność biznesowa i społeczna Tadeusza Kuźmińskiego jest dobrze znana mieszkańcom Biłgoraja. Wyrazem zaufania do jego przedsiębiorczości i skuteczności był wybór na radnego Rady Miasta w listopadzie 2006 roku (niestety, z przyczyn osobistych zrezygnował z mandatu).

Od kilku lat zmagał się z ciężką chorobą, odszedł 18 lipca 2020 roku.

Na wieść o jego śmierci nie pozostają obojętni biłgorajanie, którzy w mediach społecznościowych wyrażają się o nim w ciepłych słowach. 

Źródła zdjęć: https://www.jhi.pl/, biłgoraj.pl, media społecznościowe.

Red.

- Reklama -

3 Komentarze
  1. bobo mówi

    Zniesmaczony jestem przemówieniem burmistrza. Nawet na pogrzebie musi uprawiać politykę. Wg niego to Tadeusza opłakiwali tylko żydzi. Chciałeś burmistrzu w ten sposób, tym przemówieniem przekonać społeczeństwo do racji żydowskich? Czy może rodzinę, by podczas kontynuacji nie odstapiła od akcentów żydowskich. No i znowu się przekonaliśmy, że nadgorliwość gorsza od bolszewizmu i wystąpienie przyniosło odwrotny skutek. Ludzi tym bardziej razi takie wsadzanie na siłę żydów gdzie się da. Natomiast rodzina napewno lepiej wie burmistrzu od Ciebie jaki stosunek do tego miał Pan Kuźmiński i wypowiedź burmistrza mam nadzieję tego nie zmieni i nie sprawi, że będą w ciemno naginać rzeczywistość, bo burmistrz tak powiedział.

  2. Jemen mówi

    szkoda tylko, że nasi ksieża dziekan jak i proboszczowie stali oporem do niego… szkoda

  3. Patryk mówi

    Miasteczko powinno przyjąć jego imię. To mu się po prostu po ludzku należy. Pozostawił po sobie dzieło, które przetrwa dla naszych dzieci. Dziękujemy Panie Tadeuszu

Zostaw odpowiedź