- Reklama -

Odroczenie podatków i płatności za czynsz

W czasie pandemii koronawirusa przedsiębiorcy nie mają łatwo. Mniejsze zyski lub ich całkowity brak to bolączka większości osób prowadzących firmy. Samorząd miasta Biłgoraj wyszedł z inicjatywą wsparcia lokalnych firm.

Rząd proponuje dla przedsiębiorców Tarczę Antykryzysową a samorząd miasta Biłgoraj Pakiet Wsparcia dla Biłgorajskich Przedsiębiorców. Został on ogłoszony ostatniego dnia marca. Sprawdzamy, czy przedsiębiorcy chętnie z niego korzystają.

Pomoc udzielana ma być w dwóch zakresach: w zakresie najmu miejskich lokali użytkowych oraz podatku od nieruchomości. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują lokale użytkowe od miasta Biłgoraja, zostaną objęci wsparciem polegającym na indywidualnym odroczeniu terminu płatności lub rozłożeniu na raty zapłaty czynszu. Ulga nie będzie dotyczyła wymaganych płatności za zużywane media. Na wniosek przedsiębiorcy, będącego podatnikiem podatku od nieruchomości, może być udzielona ulga w postaci odroczenia terminu płatności podatku lub rozłożenia płatności podatku na raty.

Jak informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Biłgoraj, dotychczas wpłynęło 13 wniosków. Większość to wnioski podatkowe, 4 wnioski dotyczą czynszu za najem.

- Reklama -

Dodatkowo każdy z przedsiębiorców może złożyć wniosek o udzielenie ulgi najdalej idącej, tj. umorzenia zaległości podatkowej lub zaległości z tytułu czynszu.

Umorzenie zaległości nie będzie miało charakteru systemowego i powszechnego. Ulga taka może być uzasadniona w przypadku długotrwałego stanu epidemii i związanej z tym faktem utraty możliwości zarobkowania. Poza tym, jednym z wyznaczników jej zastosowania będzie stan majątkowy przedsiębiorstwa, stan zatrudnienia w przedsiębiorstwie i istniejący wpływ umorzenia na prognozy co do jego utrzymania.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej miasta Biłgoraj: www.bilgoraj.pl.

?????????????

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.