- Reklama -

- Reklama -

Odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący pojazdem marki Renault 55-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy i nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Świadek, widząc poczynania nietrzeźwego kierowcy zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Teraz odpowie przed sądem, podobnie jak 38-latek z gminy Biłgoraj, który jadąc quadem na „podwójnym gazie”, spowodował kolizję. Apelujemy o rozsądek na drodze!

W piątkowy wieczór 23 kwietnia dyżurny biłgorajskiej policji został zaalarmowany o nietrzeźwym kierującym, który jechał wężykiem ulicami Biłgoraja i nie przestrzegał zasad ruchu drogowego. Czujnością wykazał się mieszkaniec Zwierzyńca (powiat zamojski), który widząc poczynania nietrzeźwego kierowcy, zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego, badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.  W trakcie kontroli okazało się, że nietrzeźwy 55-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie przed sądem.

Kolejny nietrzeźwy kierowca w niedzielę około godziny 18 na trasie W-835 na wysokości Cegielni Markowicze – Gliny (powiat biłgorajski) spowodował kolizję. 38-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj, kierując quadem podczas przejazdu przez skrzyżowanie, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego doszło do jego wywrócenia. Kierowca miał dużo szczęścia, został on przygnieciony przez swój pojazd, ale nie odniósł obrażeń ciała.  Mężczyzna, jak się okazało, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu z ruchu został wyeliminowany nietrzeźwy kierowca. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

- Reklama -

Przypominamy konsekwencje prawne jazdy w stanie nietrzeźwości:

  • Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15;
  • Świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł;
  • Zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności.

sier. sztab. Joanna Pilarska

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.