- Reklama -

Odpoczywali i kontrolowali

 
 

Letni wypoczynek dzieci i młodzieży dobiegł końca. W porównaniu do lat ubiegłych na terenie nasze powiatu zarejestrowano znacznie więcej placówek oferujących dzieciom oraz młodzieży zorganizowaną formę spędzania czasu wolnego. Nadzór prowadzony przez Państwową Inspekcję Sanitarną obejmował bezpieczeństwo w miejscach wypoczynku oraz w miejscach zamieszkania. 

Wypoczynek zorganizowany był m.in. na bazie obiektów hotelarskich lub innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (18 zgłoszonych, 12 kontroli) w obiektach używanych okazjonalnie do wypoczynku, w tym jednej placówce oświatowej (4 zgłoszone, 3 kontrole) w trzech szkolnych schroniskach młodzieżowych sezonowych, w formie obozów harcerskich  pod namiotami (10 zgłoszonych, 10 kontroli), w miejscu zamieszkania (10 zgłoszonych przez 2 przedsiębiorców, 2 kontrole) na bazie całorocznego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. Łącznie z wypoczynku skorzystało 1291 osób.

Pracownicy raz skontrolowali miejsce tzw. "dzikiego" wypoczynku, nie stwierdzono uchybień. Prowadzili również kontrolę w zakresie spełnienia wymogów do zbiorowego żywienia oraz produkcji posiłków. Kontrolowano również stan sezonowych obiektów żywieniowych i punktów małej gastronomii podczas trzynastu kontroli nałożono 2 mandaty na sumę 400 zł.

- Reklama -

Pod czujnym okiem sanepidu były również środki komunikacji publicznej oraz dworzec autobusowy. Sprawdzano również place zabaw, tereny rekreacyjnych i plaż przy miejscach wykorzystywanych do kąpieli oraz przygotowania obiektów w zakresie warunków sanitarno-higienicznych na organizowanych imprezach masowych.

Pozostawiano materiały edukacyjno-informacyjne na wypoczynkach dotyczące bezpiecznego zachowania się na terenie kąpielisk, plaż, placów zabaw i innych terenów rekreacyjnych.

Dodatkowo pracownicy pod swoim okiem mieli również wypoczynek w miejscu zamieszkania. Przeprowadzono 2 kontrole obiektów zgłoszonych do organizacji stacjonarnego wypoczynku dzieci i młodzieży. W zajęciach uczestniczyło 37 dzieci.

Badano również spełnienie wymogów zbiorowego żywienia oraz produkcji posiłków  Podczas 101 kontroli nałożono 5 mandatów po 550 zł. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.